Gadżety i akcesoria do tabletów

0
685
tablet, zakupy, akcesoria
fot. pixabay.com

Jeśli kupiłeś niedawno nowy tablet i zastanawiasz się jakie akcesoria warto do niego dobrać, przychodzimy Ci z pomocą. Przygotowaliśmy bowiem krótką listę niezbędnych gadżetów, które zapewnią Twojemu urządzeniu większe bezpieczeństwo, poprawią jego funkcjonalność, a także nadadzą mu nowego, oryginalnego wyglądu.

Tablety stanowią świetne połączenie smartfona z laptopem, umożliwiając zarówno pracę, naukę, jak i dostęp do rozrywki. Poprzez swoją kompaktowość i małe rozmiary bezproblemowo można przenosić je w różne miejsca. Świetnie sprawdzą się zatem podczas długiej podróży umilając czas oczekiwania na dotarcie do celu. Niestety podczas takich wypraw, jak i zwykłego codziennego użytkowania, tablet narażony jest na wiele niebezpieczeństw, które spowodować mogą jego uszkodzenie. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć się na taką ewentualność, wyposażając go w specjalne akcesoria.

tablet, zakupy
fot. pixabay.com

Etui na tablet

Najskuteczniejszą formą ochrony tabletu przed uszkodzeniem w momencie jego upadku ze sporej wysokości jest solidne etui. Nie sprawi ono, że tablet nie odczuje takiego incydentu, jednak znacząco zniweluje ryzyko poważnego uszkodzenia. Wybór etui powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości tabletu, bowiem większość z nich jest uniwersalna i pasuje na różne modele. Uwagę zwrócić należy również na materiał, z jakiego dane etui zostało wykonane. Może być zarówno silikon, tworzywo sztuczne, jak i skóra ekologiczna. Wpływ na materiał użyty do wykonania etui ma m.in. jego rodzaj. Wyróżnić można bowiem kilka rodzajów etui, jak chociażby case (nakładka), kabura (etui z klapką) czy etui pancerne zapewniające najwyższą ochronę. Poza swoim podstawowym zadaniem, czyli zapobieganiu uszkodzeniom, etui pełnić może również funkcję ozdobną, nadający tabletowi nowego, oryginalnego wyglądu.

Ciekawą opcją jest również etui na tablet z klawiaturą, które poza funkcją ochronną ułatwia również pisanie wiadomości i korzystanie z edytorów tekstu. Jest to zatem świetne rozwiązanie dla osób pracujących lub uczących się. Ceny takich produktów wahają się od kilkudziesięciu złotych w przypadku etui uniwersalnych (przeznaczonych do różnych modeli tabletów o konkretnej przekątnej ekranu) nawet do kilkuset złotych w przypadku produktów przeznaczonych do konkretnych modeli tabletów.

Szkło i folia ochronna

Dobrym sposobem ochrony tabletu przed uszkodzeniami wyświetlacza może być nałożenie szkła hartowanego lub hybrydowego. Zapewni ono zwiększone bezpieczeństwo, zachowując przy tym najwyższy komfort korzystania z urządzenia. Szkło musi być jednak dostosowane do wielkości i modelu tabletu, tak by idealnie przylegało do wyświetlacza. Solidnym zabezpieczeniem, choć nie aż tak skutecznym jak szkło będzie także zakup folii ochronnej. Dzięki niej możliwe będzie uniknięcie drobnych zarysowań ekranu, nie ograniczając przy tym jego czułości i jasności. Większość dobrej jakości folii ochronnych posiada ponadto warstwę o działaniu antybakteryjnym.

Rysik

Świetnym dodatkiem do tabletu może być rysik, który wagą i objętością przypominać może ołówek lub długopis. Idealnie sprawdzi się podczas pracy lub w trakcie robienia notatek na wykładach. Dzięki swojej strukturze, sprawia wrażenie prawdziwego przyrządu do pisania, ułatwiając i umilając pisanie po ekranie. Część rysików jest uniwersalna, co oznacza, że można je stosować do większości modeli tabletów. Występują jednak specjalne rysiki, które przeznaczone są tylko do konkretnych modelów (np. iPadów). Ceny takich gadżetów wahają się od kilkunastu nawet do kilkuset złotych.

tablet, zakupy
fot. pixabay.com

Uchwyt samochodowy

Jeśli zamierzasz korzystać z tabletu w samochodzie, wykorzystując go jako nawigację, niezbędny okazać się może specjalny uchwyt. Pozwoli on na stabilne umieszczenie urządzenia w odpowiednim miejscu i na odpowiedniej wysokości, tak aby kierowca mógł w komfortowy sposób z niego korzystać. Przy zakupie uchwytu samochodowego warto wybrać taki, który ma regulowane ramiona, umożliwiające umieszczenie w nim tabletu o rożnej wielkości. Cena takiego gadżetu to mniej więcej kilkadziesiąt złotych.

Czytaj również: Tablety do 1000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here