Meblościanka do salonu – jaką kupić do 1000 złotych?

0
184
zakupy, meble
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się nad wymianą mebli w salonie? A może dopiero urządzasz swoje nowe mieszkanie i poszukujesz mebli, które nadadzą mu nowoczesnego, a zarazem przytulnego charakteru? Idealnym rozwiązaniem okazać się może zakup meblościanki. Sprawdź, które z nich są godne polecenia oraz na co należy zwrócić uwagę przy ich zakupie.

Meblościanki znów zyskują na popularności. Co prawda znacząco różnią się od tych, które w przeszłości mieli Wasi rodzice lub dziadkowie, jednak moda na nie powróciła. Meblościanki składają się z reguły z kilku elementów, które wspólnie tworzą niezwykłą kompozycję. Szeroki wybór nowoczesnych i eleganckich meblościanek z pewnością pozwoli Ci na wybranie tej jedynej, która idealnie wkomponuje się do wnętrza Twojego domu. Ceny meblościanek wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Główny wpływ na ich wartość ma ilość elementów, z których składa się meblościanka oraz materiał z jakiego została wykonana. Spore znaczenie w tej kwestii mają też rozmiary meblościanki.

meblościanka, zakupy
fot. pixabay.com

Zakup meblościanki – na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie meblościanki zapewne pierwszą rzeczą, na którą zwrócisz uwagę, będzie jej wygląd. Każdy z Was ma inne poczucie estetyki, co jest naturalne i zrozumiałe. Wybór uzasadniony może być również wystrojem wnętrza czy kolorem ścian, pod które zamierzacie dobrać meble. Jest to kwestia indywidualna, dlatego też wybór należy do Was. Przy zakupie uwagę zwrócić trzeba jednak na liczbę elementów meblościanki, wymiary meblościanki czy materiał, z którego została wykonana.

Meblościanka Salsa dąb lefkas

Jeśli szukasz meblościanki do małego salonu i dysponujesz ograniczonym budżetem, dobrym wyborem będzie meblościanka Salsa Dąb Lefkas. Składa się ona z czterech elementów, tworzących ciekawy i nowoczesny układ. Wyróżnić w niej można małą szafkę RTV, szafkę stojącą, podwieszaną witrynę oraz półkę. Szafka RTV posiada wymiary 175,5cm x 40cm x 27,5cm (szerokość x głębokość x wysokość). Wyposażona została w dwie boczne szuflady oraz dodatkowe miejsce na środku. Jest to mebel, na którym umieścić można telewizor średniej wielkości.

Szafka stojąca, której prawa strona jest przeszklona, posiada wymiary 59cm x 30cm x 170cm. Wisząca witryna, w której przeszklona jest z kolei strona lewa ma wymiary 59cm x 30cm x 150cm. Całość uzupełnia prosta półka o rozmiarach 102cm x 17cm x 16cm. Łączne wymiary meblościanki wykonanej z płyty meblowej to z kolei 240cm x 40cm x 200cm. Ciemny odcień dębu lefkas idealnie wkomponuje się w jasne pomieszczenia przepełnione światłem. Kontrast pomiędzy jasnym i ciemnym odcieniem nada pomieszczeniu nowoczesnego i stylowego wyglądu. Cena meblościanki to 569 złotych.

zakupy, meble
fot. pixabay.com

Meblościanka Rumba dąb sonoma

Planując umeblowanie małego salonu odpowiednim rozwiązaniem będzie także meblościanka Rumba w kolorze dąb sonoma. Podobnie jak w poprzednim przypadku, składa się ona z czterech elementów. Różnica polega jednak na tym, że witryna jest stojąca, natomiast szafa nieco większa. Szafka RTV w tym zestawie posiada wymiary 120cm x 40,3cm x 31,5cm. Wyposażona została w jedną szufladę oraz dodatkowe miejsce przegrodzone poziomą półką. Umieścić na niej można telewizor o średniej wielkości.

Stojąca szafa, przeszklona po prawej stronie posiada wymiary 75cm x 34cm x 190cm. Za szybą znajdują się cztery szklane półki, na których umieścić możesz filiżanki lub kieliszki. Po prawej stronie szafki RTV znajduje się mała witryna, której rozmiary to 75cm x 34cm x 117cm. W części przeszklonej znajdującej się po lewej stronie posiada ona dwie półki. Z kolei nad szafką RTV znajduje się półka o wymiarach 140cm x 19,5cm x 20,5cm, która pozwala na umieszczenie wielu ozdób i gadżetów. Ogólne wymiary meblościanki wykonanej z płyty wiórowej laminowanej to 290cm x 40,3cm x 190cm. Jasny kolor dębu sonoma fantastycznie uzupełnia się z odcieniami szarości ściany. W tak skomponowanym pomieszczeniu z pewnością poczujesz się komfortowo i przytulnie. Meblościanka Rumba w tym wariancie kolorystycznym sprawdzi się zarówno w małym salonie, jak i pokoju młodzieżowym, dzięki swoim kompaktowym rozmiarom. Jej cena to około 879 złotych.

Czytaj również: meblościanki do 2000 złotych, meblościanki do 3000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here