Najlepsze atrakcje na imprezie urodzinowej dziecka

0
650
Najlepsze atrakcje na imprezie urodzinowej dziecka

Impreza urodzinowa dziecka musi być pełna atrakcji. To czas, który ma przebiegać na doskonałej zabawie, a z twarzy uczestników tego wyjątkowego wydarzenia nie powinien schodzić szeroki uśmiech. Bez względu na to, czy urodziny przedszkolaka odbywają się w profesjonalnej sali zabaw, czy w domu, warto przygotować kilka ciekawych zabaw i atrakcji, dzięki którym spotkanie będzie na pewno niezapomniane. Poniżej przedstawiamy kilka topowych propozycji.

Malowanie buziek

W tym celu można wynająć profesjonalną animatorkę albo postarać się zapewnić taką atrakcję samodzielnie. Wystarczy kupić specjalne, bezpieczne farbki do malowania ciała, które nie wywołują uczulenia. W sieci bez problemu znajdziesz kilka wzorów, które łatwo stworzysz na twarzy dzieci. Motylek, kot, tygrys albo pająk, to tylko niektóre propozycje, tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia Twoja oraz dzieci.

Zwierzątka z baloników

Kup specjalne, długie balony, które nie pękają, a potem stwórz z nich krokodyle, pieski, żyrafy, węże albo inne, które zapragną mali goście. Z balonów uda ci się stworzyć także koronę dla solenizantki albo miecz dla zaproszonego kolegi.

Kolorowe tatuaże

Dzieci uwielbiają tatuaże i urodziny są świetną okazją, aby kolorowy rysunek znalazł się na ich ręku. Niektóre mogą zachwycać neonowymi kolorami, wyjątkowymi wzorami albo dodatkiem brokatu, jeszcze inne będą świecić w ciemności. Kup bezpieczne tatuaże dla dzieci, niezawierające toksycznych substancji i takie, które z łatwością można usunąć bez podrażnień skóry. Zwróć uwagę, czy tego rodzaju produkt posiada niezbędne atesty.

Szukanie skarbów

Jeszcze przed imprezą urodzinową pochowaj w różnych zakamarkach słodycze. Ich szukanie zajmie dzieciom sporo czasu, a radość po znalezieniu kolejnego cukierka będzie ogromna. Warto, aby zdobycze zostały później równo podzielone na wszystkich uczestników wydarzenia. Zamiast cukierków możesz pochować też drobne upominki, jak małe piłeczki, spinki do włosów dla dziewczynek albo mini lego dla chłopców.

Piniata

Z kawałków gazety i kleju stworzysz kolorową piniatę, w której ukryjesz słodycze i mnóstwo konfetti. Zabawa polega na uszkodzeniu twardej kuli w ten sposób, by zawartość wypadła na podłogę. Gotową piniatę, na przykład z wizerunkiem ulubionego bohatera dziecka możesz też kupić w sklepie z zabawkami.

Aktywność sportowa

Jeśli dysponujesz odpowiednio dużą przestrzenią, możesz zorganizować zawody sportowe, zabawę w ciepło-zimno, chowanego albo berka czy raz, dwa, trzy baba jaga patrzy. Każda z tych aktywności jest wprost uwielbiana przez dzieci.

Impreza tematyczna

Coraz większą popularnością cieszą się tematyczne urodziny. Dużą atrakcją będą rekwizyty z wizerunkiem ulubionej postaci z bajki. W ten sposób możesz udekorować stół z poczęstunkiem albo tort. Na zaproszeniu urodzinowym może też znaleźć się informacja o specjalnym stroju na taką zabawę. Warto, by na kilka godzin miejsce, w którym odbywa się urodzinowa impreza, zmieniło się w bajkową krainę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here