Słuchawki bezprzewodowe – jakie warto kupić?

0
716
zakupy, słuchawki bezprzewodowe
fot. pexels.com

Słuchanie muzyki to dla wielu osób świetny sposób na spędzanie wolnego czasu oraz odpoczynek po pracowitym dniu. Aby radość ze słuchania ulubionych piosenek była na wysokim poziomie, niezbędne są dobre słuchawki. Sprawdź, na jakie słuchawki bezprzewodowe postawić, by cieszyć się najwyższą jakością dźwięku.

Muzyka łagodzi obyczaje – to powiedzenie znane jest nam od wielu lat i świetnie sprawdza się w rzeczywistości. Słuchanie muzyki pozwala bowiem na zrelaksowanie się po intensywnym dniu, dając upust emocjom. Dla wielu osób słuchanie muzyki stanowi także źródło rozrywki i dobrej zabawy. Bez względu na to, jakiego gatunku muzycznego słuchasz na co dzień, duże znaczenie ma jakość słuchawek, z których korzystasz. Słuchawki bezprzewodowe wysokiej jakości zapewniają nie tylko krystalicznie czysty dźwięk o soczystym basie, ale też wygodę użytkowania.

Jak wybrać słuchawki bezprzewodowe?

Wybór odpowiedniego modelu nie jest zatem prostą sprawą. Rozbieżność cenowa pomiędzy najprostszymi a profesjonalnymi słuchawkami jest dość znaczna. Główny wpływ ma na to wspomniana jakość dźwięku, komfort użytkowania oraz trwałość danego sprzętu. Przy zakupie należy zatem kierować się nie tylko ceną, wyglądem czy marką słuchawek bezprzewodowych. Ważna jest bowiem także dynamika słuchawek wyrażona w decybelach (dB), która informuje z jaką głośnością one grają. Dobre słuchawki charakteryzuje ponadto aktywna redukcja szumów (ANC), która niweluje skutki hałasu wytwarzanego przez otoczenie, pozwalając w pełni skupić się na słuchaniu muzyki lub audiobooka. Słuchawki lepszej jakości są ponadto wyposażone w solidny mikrofon, umożliwiający prowadzenie rozmów.

słuchawki bezprzewodowe, zakupy
fot. pexels.com

Wśród słuchawek bezprzewodowych wyróżnić można słuchawki nauszne, słuchawki douszne oraz słuchawki dokanałowe. Główna różnica pomiędzy słuchawkami dousznymi oraz dokanałowymi polega na ich wielkości oraz sposobu umieszczania. Douszne słuchawki są z reguły nieco większe i umieszcza się je w małżowinie. Słuchawki dokanałowe wkłada się natomiast bezpośrednio w kanały słuchowe. Zapewnia to z jednej strony większy komfort podczas słuchania, za sprawą miękkiej gąbeczki jednak może powodować w dłuższej perspektywie czasu problemy ze słuchem.

Słuchawki bezprzewodowe do 250 złotych

Szukając niedrogich słuchawek bezprzewodowych warto postawić na słuchawki dokanałowe HAYLOU GT1 Pro w kolorze czarnym. Posiadają one dynamikę rzędu 110 decybeli, wbudowany mikrofon oraz kilka ciekawych opcji. Wśród nich wymienić można asystenta głosowego, odbieranie połączeń czy sterowanie muzyką. Ważą zaledwie 8 gram, co wydatnie wpływa na komfort ich użytkowania. Dotykowy panel umożliwia włączanie i wyłączanie muzyki, przełączanie muzyki oraz korzystanie z asystenta głosowego. Świetnie sprawdzą się podczas grania, bowiem wyposażone zostały w specjalny tryb gamingowy. Słuchawki idealnie sprawdzą się ponadto podczas uprawiania sportu, nawet w deszczowe dni. Zadba o to klasa wodoodporności IPX5, dzięki której nie musisz martwić się o ich zamoczenie. Cena słuchawek to zaledwie 69 złotych.

Jeśli szukasz dobrej jakości słuchawek nausznych, optymalnym wyborem będą słuchawki SONY MDR-RF811RK w czarnym kolorze. Ich głośność wynosi 100 decybeli, natomiast waga to 270g. Posiadają one możliwość podłączenia ich do telewizora, co pozwala na oglądanie swoich ulubionych programów na pełnej głośności, bez przeszkadzania pozostałym domownikom. Model ten wyróżnia się dużymi, aż 40 milimetrowymi przetwornikami akustycznymi z magnesem neodymowym. Dolne pasmo przenoszenia wynoszące 20Hz umożliwi Ci z kolei usłyszenie nawet najdelikatniejszych dźwięków. Słuchawki są przy tym niezwykle wygodne i praktyczne, co potwierdza wielu użytkowników. Ich cena to 189 złotych.

słuchawki bezprzewodowe, zakupy
fot. pexels.com

Wysokie oczekiwania spełnią ponadto bezprzewodowe słuchawki nauszne MARSHALL Major II BT, również w czarnej wersji kolorystycznej. Ich dynamika to 99 decybeli, z kolei dolne pasmo przenoszenia wynosi 10Hz. Pozwalają dzięki temu na usłyszenie naprawdę cichych dźwięków, co znacząco wpływa na jakość ich użytkowania. Posiadają dobrej jakości wbudowany mikrofon, pozwalający na prowadzenie rozmów. Pojemny akumulator zapewnia z kolei możliwość korzystania ze słuchawek nawet przez ponad 30 godzin. Świetnie sprawdzą się podczas podróży, redukując słyszalność dźwięków zewnętrznych oraz poprzez swoją składaną, poręczną konstrukcję, umożliwiającą ich łatwe przechowywanie. Cena słuchawek to około 239 złotych.

Zobacz także: głośniki mobilne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here