Deskorolki elektryczne – sprawdź, jaką wybrać!

0
2792
zakupy, deskorolka elektryczna
fot. pixabay.com

Jeśli lubisz wyzwania i chcesz nauczyć się czegoś nowego, postaw na deskorolkę elektryczną. Jazda na niej z początku może wydawać się trudna, jednak kiedy opanujesz tę umiejętność, zobaczysz ile przyniesie Ci radości i pożytku. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze oraz na jakie modele warto postawić.

Jazda na elektrycznej deskorolce może być nie tylko dobra zabawą, ale też formą podróżowania na krótkich dystansach. Sprawdzi się zatem jako środek transportu do szkoły lub uczelni, a dzięki kompaktowym rozmiarom bezproblemowo można ją przechowywać i przenosić. Deskorolki elektryczne świetnie sprawdzą się jako prezent dla dziecka, zarówno tego w wieku szkolnym, jak i młodzieży. Pozwoli im na poprawę koordynacji ruchowej i umożliwi spędzanie wolnego czasu w ciekawy i aktywny sposób.

Jaką deskorolkę elektryczną wybrać?

Jeśli nie wiesz, na co zwrócić uwagę przy zakupie deskorolki elektrycznej, przychodzimy Ci z pomocą. Przede wszystkim powinieneś sprawdzić, jaką mocą dysponuje silnik urządzenia. Im będzie on silniejszy, tym większy komfort zagwarantuje deskorolka, zapewniając płynną i swobodną jazdę. Istotną rolę odgrywa również maksymalna prędkość, jaką jest w stanie osiągnąć sprzęt. Z reguły jest to od 10 do 20 km/h, co pozwala na całkiem szybkie – jak na to urządzenie – poruszanie się po ulicach miasta.

W następnej kolejności zwróć uwagę na czas ładowania baterii oraz maksymalny dystans, jaki deskorolka elektryczna może pokonać. Do pozostałych, dość istotnych parametrów zaliczyć można rozmiar kół (w calach), maksymalne obciążenie użytkownika, maksymalny kąt nachylenia terenu, pod jakim można podróżować deskorolką oraz materiał, z jakiego wykonano obudowę. Wszystkie te parametry mają wymierny wpływ na cenę deskorolki elektrycznej. Ta może wahać się od kilkuset nawet do kilku tysięcy złotych.

zakupy, deskorolka elektryczna
fot. pexels.com

Deskorolki elektryczne do 1000 złotych

Szukając deskorolki elektrycznej dobrej jakości, należy liczyć się z wydatkiem około tysiąca złotych. W tym przedziale cenowym znaleźć można wiele ciekawych modeli, które z pewnością spełnią oczekiwania użytkowników w różnym wieku. Dobrym przykładem jest chociażby deskorolka elektryczna SKYMASTER Wheels 7 Evo Smart. Posiada ona silnik o mocy 700W oraz małe, 6,5-calowe koła. Urządzenie umożliwia rozpędzenie się do 15 km/h, a także jazdę po nawierzchni o maksymalnym kącie nachylenia 15-20 stopni. Pełne ładowanie baterii trwa około 120-180 minut i pozwala na pokonanie dystansu od 15 do 20 kilometrów. Deskorolka posiada funkcję automatycznego balansowania, co znacząco podnosi komfort podróżowania, z kolei asystent startu zagwarantuje Ci komfortowe i płynne rozpoczęcie jazdy. Cena urządzenia dostępnego w kilku wariantach kolorystycznych to około 799 złotych.

Dobrym wyborem będzie także deskorolka elektryczna BLAUPUNKT EHB506. Dysponuje ona dwoma silnikami o łącznej mocy 700W, umożliwiającymi uzyskanie maksymalnej prędkości rzędu 15km/h. Deskorolką mogą podróżować osoby o maksymalnej wadze 120 kilogramów po nawierzchni o stopniu nachylenia nie większym niż 15-20. Pojemny akumulator pozwala na stosunkowo szybkie, około 90-minutowe ładowanie, które umożliwia pokonanie od 15 do 20 kilometrów. Urządzenie wykonano z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażono w 6,5-calowe koła. O bezpieczeństwo dbają dodatkowe światła LED, umieszczone po obu stronach deskorolki. Posiada ona ponadto funkcję automatycznego balansu, dedykowaną aplikację mobilną oraz wbudowane głośniki, z którymi można się połączyć za pomocą Bluetooth. Dostępna jest w czarno-białej oraz czarno-niebieskiej wersji kolorystycznej. Jej cena wynosi około 899 złotych.

Deskorolki elektryczne do 1500 złotych

Godna polecenia jest ponadto nieco droższa deskorolka elektryczna KAWASAKI KX-SB. Wyróżnia się przede wszystkim swoją budową, przypominając klasyczną deskorolkę lub deskę snowboardową. Posiada ona jedno, 6-5 calowe koło, powodujące, że jazda na niej nieco różni się od jazdy na wcześniej wymienionych deskach elektrycznych. Urządzenie posiada silnik o mocy 350W, pozwalający na rozwinięcie prędkości do 18km/h.

zakupy, deskorolka elektryczna
fot. unsplash.com

Wykonana została z tworzywa sztucznego, umożliwiającego maksymalne obciążenie na poziomie 100 kilogramów. Pełne ładowanie urządzenia trwa trzy godziny i gwarantuje pokonanie około 16-kilometrowego dystansu po nachyleniu nie większym niż 18 stopni. Deskorolka posiada wbudowany głośnik Bluetooth oraz zapewnia wodoodporność (IP54). Nie musisz się zatem martwić o jej uszkodzenie przejeżdżając po kałuży. Cena deskorolki w czarno-zielonej kolorystyce to około 1499 złotych.

Czytaj również: hulajnogi elektryczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here