Hulajnoga elektryczna – ile kosztuje? Jaką kupić?

0
745
hulajnoga elektryczna, zakupy
fot. pixabay.com

Szukasz niekonwencjonalnego sposobu na poruszanie się po ulicach miasta? Masz dosyć spalin i ciągłego stania w korku? Idealnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie hulajnoga elektryczna, która pozwoli Ci na płynne i przyjemne przemieszczanie się z pracy do domu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zakupie elektrycznej hulajnogi i z jakim kosztem będzie się to wiązało.

Hulajnogi elektryczne w ostatnim czasie bardzo mocno zyskały na popularności. Stanowią alternatywną formę dojeżdżania do pracy lub prostego poruszania się po mieście. Świetnie sprawdzają się w ciepłe letnie dni, jednak korzystać z nich można niemal przez cały rok.

Dzięki swojej lekkiej i poręcznej konstrukcji, hulajnogi elektryczne można w bardzo prosty sposób transportować i przechowywać. Są one świetnym sposobem nie tylko na pokonywanie krótkich dystansów, ale też możliwością aktywnego spędzania wolnego czasu. Hulajnogi elektryczne kapitalnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby, dając jej możliwość komfortowego i oryginalnego sposobu dojeżdżania do pracy, uczelni lub szkoły.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie hulajnogi elektrycznej?

Zanim dokonasz wyboru i kupisz hulajnogę elektryczną, zwróć uwagę na jej kilka parametrów technicznych. Jednymi z istotniejszych są moc silnika oraz maksymalna prędkość, jaką dana hulajnoga jest w stanie osiągnąć. Będzie to miało wpływ na płynność i szybkość jazdy, co znaczącą wpłynie też na jej komfort. Duże znaczenie ma także rozmiar kół oraz maksymalna wysokość kierownicy.

Z racji tego, że jest to urządzenie elektryczne uwagę należy zwrócić ponadto na czas ładowania oraz zasięg na jednym ładowaniu liczony w pokonanych kilometrach. Znaczenie będzie miała zatem solidna bateria, która pozwoli Ci na wiele godzin przyjemnej jazdy. Uwagę należy zwrócić także na rodzaj przedniego i tylnego hamulca, maksymalną dopuszczalną wagę użytkownika czy wagę hulajnogi. Istotne będą oczywiście dodatkowe funkcje, o których urządzenie informować będzie za pośrednictwem małego wyświetlacza. W zależności od tych wszystkich parametrów, ceny hulajnóg elektrycznych wahają się od około tysiąca do kilku tysięcy złotych.

hulajnoga elektryczna, zakupy
fot. pexels.com

Hulajnogi elektryczne do 2000 złotych

Jeśli szukasz dobrej jakości hulajnogi elektronicznej, powinieneś zwrócić uwagę na XIAOMI Mi Essential w czarnej wersji kolorystycznej. Dysponuje ona silnikiem o mocy 250W oraz maksymalną prędkością jazdy rzędu 20km/h. Czas jej pełnego naładowania wynosi 5 godzin, co pozwala na przejechanie około 20 kilometrów. Wykonana z aluminium hulajnoga elektryczna posiada 8,5-calowe koła, a jej łączna waga to 12 kilogramów. Maksymalne obciążenie wynosi z kolei 100 kilogramów. Urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz, dedykowaną aplikację na Androida lub iOS oraz Bluetooth. Wyposażona została ponadto w oświetlenie LED z przodu i z tyłu, system odzyskiwania energii oraz tempomat, umożliwiający utrzymywanie stałej prędkości. Bezpieczeństwo zapewnia natomiast przedni hamulec elektryczny oraz tylny hamulec tarczowy. Cena hulajnogi to 1299 złotych.

Dobrym wyborem będzie również hulajnoga elektryczna FRUGAL Storm, dostępna w czarnym kolorze. Posiada silnik o mocy 250W oraz umożliwia poruszanie się z maksymalną prędkością rzędu 25km/h. Pełne naładowanie hulajnogi zajmuje 4 godziny i zapewnia pokonanie około 18 kilometrów. Urządzenie wykonano z aluminium, gwarantującego wytrzymałość i stabilność. Posiada ono 8,5-calowe koła, kierownicę o maksymalnej wysokości rzędu 92cm oraz dopuszczalne obciążenie na poziomie 100 kilogramów. Łączna waga hulajnogi, wyposażonej w wyświetlacz LED, tempomat oraz przednie i tylne oświetlenie to 12 kilogramów. Sprawne i szybkie hamowanie umożliwia tylny hamulec tarczowy. Cena hulajnogi wynosi około 1499 złotych.

hulajnoga elektryczna, zakupy
fot. pexels.com

Gwarancję jakości zapewni także inny produkt tej marki, a mianowicie hulajnoga elektryczna FRUGAL Power w czarno-białej kolorystyce. Dysponuje ona solidnym silnikiem o mocy 350W, gwarantującym rozpędzenie się do prędkości 25km/h. Czas pełnego naładowania wynosi od 6 do 8 godzin, co umożliwia przejechanie aż 65 kilometrów. Wykonana z aluminium hulajnoga elektryczna posiada duże 10-calowe koła oraz masywną konstrukcję, co przekłada się na jej łączną wagę wynoszącą 19,1 kilograma. Maksymalne obciążenie wynosi z kolei 100 kilogramów. Urządzenie posiada wbudowany wyświetlacz LED oraz 3 tryby jazdy – eco, standard i sport. Wyposażona została ponadto w oświetlenie LED z przodu i z tyłu, prędkościomierz, a także podwójny system hamowania. W jego skład wchodzi przedni hamulec bębnowy oraz tylny hamulec elektryczny. Cena hulajnogi wynosi 1999 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here