Jakie urządzenie wielofunkcyjne laserowe wybrać?

0
813
fot. unsplash.com

Zastanawiasz się nad zakupem urządzenia wielofunkcyjnego, które świetnie sprawdzi się przy dość częstym drukowaniu i kserowaniu dokumentów? Idealnym rozwiązaniem będzie urządzenie laserowe, które zapewni Ci szybkość i ekonomiczność pracy. Sprawdź, na które urządzenia wielofunkcyjne warto postawić i jaki jest ich cena.

Urządzenia wielofunkcyjne świetnie sprawdzą się zarówno w gospodarstwie domowym, jak i biurze. Osoby, które zamierzają korzystać z nich sporadycznie powinny postawić na urządzenia wielofunkcyjne o atramentowej technologii druku. Z kolei średnie i duże firmy oraz instytucje z reguły korzystają z bardziej wydajnych i ekonomicznych urządzeń laserowych. Są one zdecydowanie większe i droższe od urządzeń do użytku domowego. Sprawdzą się jednak przy drukowaniu i kserowaniu dużej ilości dokumentów, zapewniając szybszą i tańszą pracę. O różnicach pomiędzy urządzeniami laserowymi a atramentowymi oraz pozostałych ważnych informacjach dotyczących urządzeń wielofunkcyjnych możesz przeczytać tutaj. Pozwoli Ci to na dokonanie optymalnego wyboru i lepsze rozpoznanie w temacie.

Jeśli zdecydowałeś się na zakup urządzenia wielofunkcyjnego laserowego, mamy dla Ciebie kilka propozycji. Uszeregowaliśmy je pod względem ceny, by w prosty sposób można było porównać je między sobą i wybrać sprzęt odpowiadający konkretnym potrzebom.

fot. pixabay.com

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe do 1500 złotych

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, urządzenia laserowe są znacznie droższe od atramentowych. Mimo to w przedziale cenowym do 1500 złotych znaleźć można kilka ciekawych produktów. Jednym z nich jest urządzenie HP LaserJet Pro M28w w białym kolorze. Pozwala ono na druk jedynie w czerni o rozdzielczości 600 × 600dpi. W ciągu minuty urządzenie jest w stanie wydrukować średnio 18 stron. Posiada ono płaski typ skanera o rozdzielczości optycznej 1200 x 1200dpi i maksymalnym formacie A4 (216 x 297 mm). Kopiarka pozwala z kolei na kserowanie dokumentów w rozdzielczości 600 x 400dpi, średnio 18 stron na minutę. Urządzenie posiada wyświetlacz, złącze USB oraz Wi-Fi. Dzięki swoim kompaktowym i stosunkowo niedużym rozmiarom idealnie sprawdzi się w każdym biurze. Jego cena to około 689 złotych.

Solidną pracę zapewni także urządzenie wielofunkcyjne CANON i-SENSYS MF3010 w czarnej kolorystyce. Dysponuje ono monochromatyczną technologią druku, przez co druk w kolorze jest niemożliwy. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 600 × 600dpi, z kolei uśredniona szybkość drukowania to 18 stron na minutę. Skaner zapewnia skanowanie dokumentów w kolorze o rozdzielczości 600 x 600dpi. Podobną rozdzielczość zapewnia kopiarka, która umożliwia kserowanie 18 stron w ciągu minuty. Urządzenie posiada Bluetooth, jednak nie dysponuje złączem USB ani wbudowanym Wi-Fi. Jego cena to 1299 złotych.

zakupy, urządzenie wielofunkcyjne
fot. pexels.com

Urządzenia wielofunkcyjne laserowe do 2500 złotych

Wśród nieco droższych modeli warto wyróżnić urządzenie wielofunkcyjne KYOCERA Ecosys M2040dn. Zapewnia ono bardzo szybki i solidnej jakości druk w czerni. W ciągu minuty urządzenie jest bowiem w stanie wydrukować nawet do 40 stron o rozdzielczości 1200 x 1200dpi. Posiada ono także skaner z czytnikiem kart pamięci, pozwalający na skanowanie w rozdzielczości 600 x 600dpi. Kopiarka umożliwia natomiast szybkie kserowanie dokumentów w tej samej rozdzielczości. Urządzenie posiada złącze LAN oraz USB, a jego waga to 19 kilogramów. Cena urządzenia waha się w okolicach 2299 złotych.

Gwarancją wysokiej wydajności jest ponadto urządzenie wielofunkcyjne BROTHER MFC-L3770CDW. Pozwala ono na drukowanie zarówno w odcieniach szarości, jak i kolorze. W obu przypadkach średnia szybkość druku o rozdzielczości 2400 x 600dpi wynosi około 24 strony na minutę. Urządzenie posiada dobrej jakości skaner typu CIS, pozwalający na skanowanie dokumentów w rozdzielczości 1200 x 2400dpi. Nieco niższą rozdzielczość (600 x 600dpi) zapewnia natomiast kopiarka, umożliwiająca kserowanie 24 stron na minutę. Sprzęt wyposażono również w faks z automatyczną sekretarką. Czytelny i przejrzysty wyświetlacz zapewnia prostą obsługę, z kolei złącze LAN, USB oraz Wi-Fi ułatwioną łączność z innymi urządzeniami. Cena wynosi około 2499 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here