Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe – sprawdź, jakie wybrać!

0
620
fot. pixabay.com

Szukasz taniego i kompaktowego sprzętu, który łączyć będzie w sobie drukarkę, skaner oraz ksero? Idealnym rozwiązaniem do użytku domowego będzie urządzenie wielofunkcyjne atramentowe. Sprawdź, na które modele warto postawić w zależności od posiadanego budżetu.

W niemal każdym gospodarstwie domowym urządzenia wielofunkcyjne pełnią dość istotną rolę. Pozwalają bowiem na drukowanie i kserowanie istotnych dokumentów, a także na ich skanowanie, by móc przechowywać je w formie cyfrowej. Urządzenie wielofunkcyjne sprawdzi się zatem przy codziennych czynnościach, ale też podczas pracy i nauki.

Urządzenia wielofunkcyjne podzielić można na atramentowe oraz laserowe, które poza technologią druku różnią się pomiędzy sobą m.in. ceną, wielkością czy kosztami materiałów eksploatacyjnych. Więcej na ten temat, a także na temat pozostałych parametrów urządzeń wielofunkcyjnych, istotnych przy dokonywaniu wyboru, przeczytać możesz tutaj.

Jeśli zastanawiasz się, na jakie urządzenie wielofunkcyjne o atramentowej technologii druku postawić, pomocne okazać się mogą przygotowane przez nas propozycje.

urządzenie wielofunkcyjne, zakupy
fot. pexels.com

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe do 500 złotych

Szukając dobrej jakości urządzenia wielofunkcyjnego wcale nie trzeba sięgać głęboko do kieszeni. Wiele solidnych modeli dostępnych jest bowiem w przedziale cenowym nieprzekraczającym 500 złotych. Jednym z nich jest urządzenie HP DeskJet 2710 w białej wersji kolorystycznej. Posiada ono niewielkie rozmiary, dzięki czemu bezproblemowo zmieści się na każdym biurku. Urządzenie pozwala na drukowanie średnio 7,5 strony na minutę w czerni oraz 5,5 strony w kolorze. Rozdzielczość druku w czerni wynosi 1200 x 1200dpi, z kolei druku w kolorze 4800 x 1200dpi. Sprzęt tej marki posiada płaski skaner o rozdzielczości optycznej 1200 x 1200dpi. Rozdzielczość kopiowania wynosi natomiast 300 x 300dpi, czyli idealnie nada się do kserowania prostych dokumentów. Urządzenie posiada mały, czytelny wyświetlacz, Wi-Fi, Bleutooth, złącze USB oraz 512 MB pamięci RAM. Cena wynosi 249 złotych.

Dobrym wyborem w tym przedziale cenowym będzie również urządzenie CANON Pixma TS5150 w czarnym kolorze. Dysponuje ono prostym i intuicyjnym panelem sterowania, na którym znajduje się mały wyświetlacz. Urządzenie pozwala na drukowanie 13 stron na minutę w czerni oraz średnio 6,8 strony w kolorze w rozdzielczości 1200 x 4800dpi. Płaski typ skanera oferuje skanowanie w rozdzielczości 1200 x 2400dpi oraz maksymalnym formacie A4. Sprzęt dysponuje również kopiarką umożliwiającą dopasowanie obrazu do strony. Podobnie jak poprzedni model umożliwia łączenie się z nią za pomocą złącza USB, Wi-Fi oraz Bluetooth. Cena urządzenia to około 439 złotych.

zakupy, urządzenie wielofunkcyjne
fot. unsplash.com

Urządzenia wielofunkcyjne atramentowe do 1500 złotych

Jeśli dysponujesz nieco większym budżetem na zakup urządzenia wielofunkcyjnego, możesz postawić na urządzenie BROTHER DCP-J105. Umożliwia ono drukowanie 11 stron na minutę w czerni oraz średnio 6 stron w kolorze w rozdzielczości 1200 x 6000dpi. Płaski, stolikowy typ skanera pozwala natomiast na dokonywanie skanu dokumentów w rozdzielczości 1200 x 2400dpi. Kopiarka umożliwia z kolei kserowanie 4,4 str/min w czerni oraz 2,7 str/min w kolorze w rozdzielczości 1200 x 1200dpi. Dobrą łączność zapewnia złącze USB oraz Wi-Fi. Urządzenie posiada elegancki design oraz niewielkie rozmiary. Jego cena to około 999 złotych.

Godne polecenia jest również urządzenie wielofunkcyjne EPSON EcoTank ITS L4160. Charakteryzuje się ono bardzo szybkim drukowaniem w wysokiej rozdzielczości. Uśredniona wartość druku w czerni wynosi bowiem 33 strony na minutę, natomiast w kolorze jest to 15 stron. W obu przypadkach rozdzielczość drukowania wynosi 5760 x 1440dpi. Urządzenie posiada ponadto wysokiej jakości skaner typu CIS, pozwalający na skan dokumentów w rozdzielczości optycznej rzędu 1200 x 2400dpi. Szybko działająca kopiarka pozwala z kolei na autonomiczne i wielokrotne kopiowanie dokumentów. Sprzęt wyposażono w złącze USB oraz możliwość sterowania za pomocą Wi-Fi. Na uwagę zasługuje ponadto niski koszt wydruku, bowiem na dołączonym do drukarki atramencie wydrukować można do 14 000 stron w trybie monochromatycznym oraz do 5200 stron w kolorze. Cena urządzenia wynosi 1499 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here