Jaką sofę do 1000 złotych wybrać?

0
688
zakupy, sofa
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się nad zakupem nowej, wygodnej sofy, która idealnie wkomponuje się w Twoje mieszkanie? Sprawdź, na co warto zwrócić uwagę przy jej zakupie i na jaki model postawić, w zależności od posiadanego budżetu.

Sofa bardzo często jest jednym z pierwszych mebli, jakie kupuje się do nowego domu lub mieszkania. Korzystać z niej można zarówno w pokoju dziennym, jak i sypialni, oczywiście pod warunkiem, że da się ją rozłożyć. Szeroki wybór w sklepach meblowych pozwala na idealne wkomponowanie jej do wystroju wnętrza, podkreślając jego charakter i klimat. Na co zatem warto zwrócić uwagę przy zakupie sofy, by korzystanie z niej sprawiało uczucie komfortu i wygody, a rozmowy z najbliższymi przy kawie lub lampce wina były jeszcze przyjemniejsze? Sprawdź!

Jak wybrać idealną sofę?

Piękno jest pojęciem względnym, dlatego też wybór sofy pod względem wizualnym pozostawiamy Wam. Każdy ma bowiem inny gust, a jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje. Skupimy się raczej na parametrach technicznych tych mebli, które mogą mieć znaczący wpływ na ich funkcjonalność i jakość. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wymiary sofy. Istotna jest zarówno powierzchnia spania (szerokość x długość) oraz rozmiary po złożeniu (szerokość x wysokość x głębokość). Ważny jest także materiał wykonania konstrukcji szkieletu i wkładu sofy. Będzie to miało bowiem znaczący wpływ na wytrzymałość i długotrwałość kanapy.

sofa, zakupy
fot. pixabay.com

Sofy do 1000 złotych

Dysponując ograniczonym budżetem liczyć się trzeba z niezbyt dużym wyborem. Mimo to znaleźć można kilka ciekawych ofert, które powinny spełnić pokładane w nich oczekiwania. Jedną z nich jest rozkładana sofa SKILLEBEKK o jasnoszarym kolorze. Jej rozmiary to 160cm x 78cm x 69cm (szerokość x wysokość x głębokość), natomiast powierzchnia spania wynosi 195cm x 126cm (długość x szerokość). Sofa wykonana została z filcu, pianki, płyty HDF, płyty wiórowej, poliestru oraz litej sosny, z kolei wsad składa się z poliestru i pianki. Ta 2-osobowa kanapa świetnie sprawdzi się zarówno w salonie, jak i pokoju dziecięcym, idealnie komponując się z innymi meblami, dzięki swojemu szaremu odcieniowi. Cena sofy to 850 złotych.

W tej samej cenie kupić można również 3-osobową, rozkładaną sofę HUGO firmy Mavik. Posiada ona rozmiary 203cm x 94cm x 95cm (szerokość x wysokość x głębokość), natomiast powierzchnia spania wynosi 201cm x 142cm (długość x szerokość). Sofę rozkłada się za pomocą automatu typu DL, zapobiegającemu porysowaniom podłogi. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom sofa wpasuje się zarówno do małego salonu, jak i pokoju nastolatka. Pokryta została szarą tkaniną, która podkreśla nowoczesny wystrój wnętrza. Dekoracyjna tkanina z motywem miejskim na poduszkach nadaje natomiast sofie niekonwencjonalnego wyglądu.

sofa, zakupy
fot. pexels.com

Świetnym wyborem będzie także 3-osobowa, rozkładana sofa LORENA. Jej rozmiary to 196cm x 90cm x 86cm (szerokość x wysokość x głębokość), natomiast powierzchnia spania wynosi 194cm x 138cm (długość x szerokość). Sofę rozłożyć można za pomocą automatu typu DL. Konstrukcja szkieletu wykonana została z drewna, oparcie z pianki, natomiast siedzisko ze sprężyn falistych i pianki. Dzięki swojej monochromatycznej kolorystyce bez problemu wkomponuje się we współczesne, nowoczesne wnętrza. Jej nieduże rozmiary sprawiają, że jest ona idealnym rozwiązaniem dla osób z małym metrażem lub mieszkających w pojedynkę. Cena sofy to około 870 złotych.

Gwarancję wygody i komfortu daje również 3-osobowa, rozkładana sofa NELA, której rozmiary to 204cm x 84cm x 88cm (szerokość x wysokość x głębokość). Powierzchnia spania, po rozłożeniu wynosi natomiast 197cm x 141cm (długość x szerokość). Podobnie jak poprzednie modele, rozkłada się ją za pomocą automatu typu DL. Do wykonania konstrukcji szkieletu użyto płyty wiórowej oraz drewna, oparcie wykonano z pianki, natomiast siedzisko wypełnia pianka i sprężyny faliste. Sofę wykończono nowoczesną tkaniną, o plecionej strukturze. Szarawy odcień i w tym przypadku sprawdzi się w nowoczesnym salonie oraz pokoju młodzieżowym, stanowiąc integralny element wystroju. Cena sofy to 970 złotych.

Czytaj również: sofy do 2000 złotych, sofy do 3000 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here