Jaki smartwatch dla dziecka? Sprawdź nasze propozycje

0
739
smartwatch, zakupy
fot. unsplash.com

Zastanawiasz się nad prezentem dla swojej pociechy z okazji urodzin lub dnia dziecka? Świetnym pomysłem może być smartwatch, dzięki któremu zadbasz o jej bezpieczeństwo. Sprawdź na jakie modele warto postawić i jakie ciekawe funkcje kryje w sobie to urządzenie.

Smartwatch dla dzieci to nie tylko zegarek pokazujący godzinę i dzień tygodnia. To urządzenie, które zapewnia młodej osobie nieco rozrywki, dzięki prostym i intuicyjnym funkcjom, ale też bezpieczeństwo. Większość modeli, nawet tych tańszych posiada bowiem wbudowany GPS. Dzięki specjalnej aplikacji na smartfon będziesz mieć możliwość kontrolowania, gdzie w danym momencie znajduje się Twoje dziecko. Jest to zatem urządzenie, które okaże się przydatne i funkcjonalne zarówno dla pociechy, jak i samego rodzica.

Jak wybrać smartwatch dla dziecka?

Jeśli zastanawiasz się, jaki smartwatch będzie odpowiedni dla Twojego dziecka, pomocna okazać się może nasza mała podpowiedź. Przede wszystkim przy zakupie uwagę zwrócić należy na wiek oraz płeć dziecka. Dzieci w głównej mierze koncentrują się na wyglądzie, a nie jakości urządzenia. W wielu sklepach znaleźć można bogatą ofertę smartwatchy dla dzieci, które dedykowane są zarówno dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, jak i dla tych nieco starszych. Warto mieć to na uwadze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Co do parametrów technicznych smartwatcha, warto zwrócić uwagę m.in. na rozmiar wyświetlacza, materiał, z którego wykonano kopertę i pasek smartwatcha oraz jakie posiada on funkcje. Ważna jest ponadto pamięć wbudowana oraz pojemność akumulatora. Wszystkie te cechy będą miały wpływ na cenę urządzenia. Szukając tańszego smartwatcha, należy liczyć się zatem z mniejszą liczbą opcji lub mniej wytrzymałą baterią.

smartwatch, zakupy
fot. unsplash.com

Najlepsze smartwatche dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Świetnym rozwiązaniem w przystępnej cenie jest smartwatch FOREVER Find Me KW-200 dostępny w pomarańczowej oraz zielonej wersji kolorystycznej. Posiada on kwadratowy, dotykowy wyświetlacz o rozmiarze 1,44 cala i rozdzielczości 128 x 128 px. Bateria o pojemności 400 mAh pozwala na około 3 dni użytkowania urządzenia. Koperta smartwatcha wykonana została z tworzywa sztucznego, natomiast pasek z wytrzymałego silikonu. Smartwatch KW-200 to inteligentne urządzenie idealne dla Twojego dziecka, kompatybilne ze smartfonem. Poprzez zastosowanie funkcji GPS oraz sygnału SOS uzyskasz pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne posiadając na bieżąco wgląd do aktualnego miejsca, w którym ono przebywa. Cena smartwatcha to około 99 złotych.

Bardzo dobrym wyborem będzie również smartwatch dziecięcy GARETT Kids 2. Urządzenie to występuje w różowej, pomarańczowej, niebieskiej oraz czarnej wersji kolorystycznej, tak więc przeznaczone może być zarówno dla dziewczynki, jak i chłopca. Zegarek dla dzieci tej marki posiada prostokątny, dotykowy wyświetlacz o rozmiarze 1,22 cala i rozdzielczości 128 x 128 px oraz baterię o pojemności 400 mAh, pozwalającą na około 3 dni użytkowania urządzenia. Koperta i pasek smartwatcha wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Smartwatch dysponuje aż trzema technologiami pozwalającymi na precyzyjną lokalizację dziecka – GPS, LBS i Wi-Fi. Dzięki obsłudze dedykowanej i bezpłatnej aplikacji jako opiekun możesz ustawić GEO ogrodzenie, czyli obszar, którego pociecha nie opuści bez Twojej wiedzy. Automatyczna kontrola zapewni Ci poczucie komfortu, a Twojemu dziecku bezpieczeństwo. Cena zegarka to około 279 złotych.

Najlepsze smartwatche dla młodzieży

Dla nieco starszych i bardziej samodzielnych dzieci idealnym przykładem może być smartwatch FOREVER iGO JW-100 dostępny w pomarańczowej, różowej, czarnej oraz niebieskiej wersji kolorystycznej. Posiada on kwadratowy, 1,3-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 240 x 240 px oraz baterię o pojemności 160 mAh. Pozwala ona na 7 dni korzystania z urządzenia. Zegarek posiada wiele ciekawych funkcji, w tym: funkcja szukania telefonu, monitor snu, monitorowanie nawodnienia czy sprawdzanie pogody. Urządzenie posiada również pomiar dystansu, stoper, tryb przypominający o braku aktywności, wybudzanie ekranu ruchem ręki, wyświetlanie daty czy opcję zdalnej kontroli aparatu i muzyki w smartfonie. Cena urządzenia to około 125 złotych.

zakupy, smartwatch
fot. pexels.com

Zegarkiem, który z pewnością przypadnie do gustu dziecku w wieku młodzieżowym, będzie smartwatch TFO Forever ForeVigo SW-300 dostępny w złotej i czarnej wersji kolorystycznej. Posiada on dotykowy, prostokątny wyświetlacz o rozmiarze 1,3 cala i rozdzielczości 240 x 240 px, oraz baterię o pojemności 180 mAh, pozwalającą na około 10 dni korzystania z urządzenia. Koperta smartwatcha wykonana została z tworzywa sztucznego, natomiast pasek ze stali nierdzewnej. Smartwatch zaprojektowany został z myślą o wygodzie użytkowania w każdej sytuacji i na każdą okazję. Precyzyjny czujnik zlicza liczbę przebytych kroków, przebyty dystans i liczbę spalonych kalorii. Z kolei monitor snu określa jakość i długość snu. Urządzenie umożliwia również sprawdzanie pogody, odbieranie powiadomień ze smartfona oraz sterowanie odtwarzaniem muzyki. Cena zegarka to 179 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here