Jaki soundbar wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

0
278
fot. unsplash.com

Jeśli cenisz sobie dźwięk najwyższej jakości, jednak nagłośnienie Twojego telewizora pozostawia sporo do życzenia, idealnym rozwiązaniem będzie zakup soundbara. Pozwoli on na wydobycie z ulubionego filmu lub kanału muzycznego najwyższej jakości dźwięku, który pozwoli Ci czerpać pełną przyjemność z oglądania telewizji.

Soundbary to małe belki z głośnikami, umieszczane z reguły pod telewizorem, które pełnią rolę kina domowego. Są jego bardziej kompaktową i spójną wersją, która idealnie wpasuje się w wystrój danego pomieszczenia. Soundbary mimo swoich stosunkowo niewielkich rozmiarów zapewniają dźwięk o krystalicznej czystości, wzmocniony potężnym basem. Odpowiada za to subwoofer, który jest istotnym uzupełnieniem zestawu.

Nowoczesne telewizory z ultra cienkimi obudowami zapewniają najwyższej jakości obraz, jednak nie można tego powiedzieć o oferowanym dźwięku. Stąd też coraz większą popularność zyskują w ostatnim czasie soundbary, pozwalające wydobyć z niego wszystko to, co najlepsze. Urządzenia te świetnie sprawdzą się zatem podczas oglądania filmów, budując odpowiednią atmosferę i napięcie. Idealnie odnajdą się także podczas śledzenia wydarzeń sportowych lub grania na konsoli. Każdy, kto jest posiadaczem solidnej jakości soundbara z pewnością przyzna, że różnica pomiędzy jego dźwiękiem a dźwiękiem telewizora jest kolosalna. Oczywiście na korzyść soundbara.

fot. pixabay.com

Zakup soundbara – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze soundbara kierować należy się kilkoma czynnikami. Przede wszystkim należy sprawdzić jego moc całkowitą, na co składa się moc głośników oraz moc subwoofera. Istotna jest ponadto liczba kanałów, dostępnych złączy, system dźwiękowy czy posiadane przez niego opcje. Wśród nich może być chociażby wbudowane Radio FM, pozwalające na prosty dostęp do ulubionych stacji. Wszystkie te aspekty mają wymierny wpływ na cenę sprzętu. Ta sięgać może nawet kilku tysięcy złotych, czyli tyle, ile kosztuje dobrej jakości telewizor.

Jaki soundbar do 1500 złotych?

Szukając solidnego soundbara, który zapewni dźwięk wysokiej jakości należy się liczyć z kosztem rzędu co najmniej tysiąca złotych. Dobrym przykładem w przedziale cenowym nieprzekraczającym 1500 złotych jest soundbar SAMSUNG HW-T550 w czarnym kolorze. Posiada on moc całkowitą na poziomie 320W, na co składają się głośniki o mocy 160W oraz subwoofer dysponujący tą samą mocą. Soundbar wyposażony został w jedno złącze USB oraz jedno wejście HDMI. Urządzenie działa w systemie 2.1, co w połączeniu z 6,5-calowym subwooferem oraz dekoderem dźwięku DTS Virtual X sprawia, że dźwięk odtwarzany jest w niespotykanej dotąd jakości i nabiera prawdziwej głębi. Z kolei technologia precyzyjnie skierowanego dźwięku całkowicie wyeliminuje różnego rodzaju zakłócenia oraz sprawi, że płynące dźwięki będą czyste i z prawidłowego kierunku. Dźwięk zostanie również automatycznie dostosowany do Twoich potrzeb, co świetnie sprawdzi się m.in. podczas grania na konsoli. Cena soundbara to około 1099 złotych.

zakupy, soundbar
fot.unsplash.com

Dobrym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym będzie także czarny soundbar LG SL6YF w systemie 3.1. Dysponuje on mocą całkowitą rzędu 420W, na co składa się moc głośników wynosząca 200W oraz subwoofera 220W. Bluetooth zapewnia łączność bezprzewodową, jednak urządzenie posiada również wejście HDMI, USB oraz złącze internetowe Ethernet. Możliwość bezprzewodowej synchronizacji dźwięku Wireless Sound Sync pozwala na synchronizację telewizora z listwą głośnikową lub innym urządzeniem audio bez konieczności podłączania przewodów. Z kolei system Audio Super Control gwarantuje elektroniczną korektę parametrów dźwięku, dającą możliwość regulowania poziomu niskich lub wysokich tonów, bądź równowagi dźwięków. Zadowoleni będą również miłośnicy słuchania radia, bowiem urządzenie posiada wbudowane Radio FM, dzięki czemu nie ominie Cię żadna z ulubionych audycji. Warta podkreślenia jest ponadto technologia DTS Virtual:X, która zagwarantuje Ci przestrzenny, mocny dźwięk, odpowiadający najwyższym standardom. Cena soundbara wynosi około 1299 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here