Słuchawki gamingowe dla graczy – ile kosztują? Jakie wybrać?

0
559
zakupy, słuchawki gamingowe
fot. pexels.com

Twoją największą pasją są gry komputerowe? Pragniesz rozwijać swoje umiejętności w świecie e-sportu? Jeśli tak, to z pewnością zdajesz sobie sprawę, jakie znaczenie mogą mieć dobrej jakości słuchawki gamingowe. Sprawdź, czym kierować się przy ich wyborze, by zapewniły Ci najwyższy komfort podczas grania.

Rozgrywki online z przyjaciółmi potrafią być wciągające. Niejeden gracz próbując osiągnąć swój cel w grze potrafi zarwać całą noc. Wówczas niezbędne są słuchawki, bowiem dźwięk z głośników mógłby przeszkadzać reszcie domowników w spokojnym śnie. Słuchawki gamingowe poza dobrej jakości dźwiękiem, gwarantującym pełną satysfakcję z rozgrywki, pełnią również inną ważną rolę. Pozwalają bowiem graczom na wzajemne komunikowanie się, co jest niezwykle istotne w grach zespołowych.

zakupy, słuchawki gamingowe
fot. pixabay.com

Jakie słuchawki gamingowe wybrać?

Słuchawki gamingowe powinny zatem gwarantować dźwięk najwyższej jakości, dzięki któremu usłyszysz wszystkie, nawet najcichsze odgłosy, które ułatwią Ci osiągnięcie upragnionego celu. Z kolei solidny mikrofon pozwoli na swobodną i niezakłóconą komunikację z przyjaciółmi z zespołu, aby wspólnie opracować optymalną strategię rozgrywki i pokonać rywala. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę przy zakupie słuchawek dla graczy? Przede wszystkim sprawdź, czy są one bezprzewodowe. Znacząco ułatwi to rozgrywkę, bowiem nie będziesz musiał kontrolować przewodu, który mógłby ograniczać komfort gry. Spora część graczy decyduje się jednak na słuchawki przewodowe, ze względu na brak konieczności ich ładowania. Nie ma bowiem nic gorszego niż rozładowanie się słuchawek w trakcie kluczowej akcji w grze. Oczywiście bezprzewodowe słuchawki można również podłączyć do komputera lub laptopa dzięki dodatkowemu przewodowi, co stanowi jakieś rozwiązanie.

Przy wyborze słuchawek gamingowych zwróć także uwagę na zakres częstotliwości, czyli tzw. pasmo przenoszenia. Im niższa jest dolna wartość (wyrażana w hercach – Hz) tym lepszej są one jakości, a Ty usłyszysz nawet najcichszy szelest w grze. Ważna jest również czułość słuchawek, czyli głośność z jaką są w stanie grać. Wartość ta wyrażana jest w decybelach (dB). Przy wyborze słuchawek gamingowych sprawdź także, czy gwarantują one dźwięk przestrzenny, co znacząco podniesie jego jakość.

Tak jak już wspominaliśmy, dużą rolę odgrywa ponadto solidnej jakości mikrofon. W tym przypadku ważny jest zarówno jego typ, jak i czułość. Powinien posiadać on opcję aktywnej redukcji szumów oraz możliwie jak najszersze pasmo przenoszenia. Na sam koniec należy sprawdzić, czy dany model słuchawek jest dla nas po prostu wygodny. Producenci z reguły starają się o dostosowanie materiału wykorzystanego do produkcji słuchawek gamingowych do wymagań użytkowników, jednak nie zawsze muszą one idealnie pasować do kształtu głowy. Nauszniki powinny być zatem wykonane z miękkiej pianki, natomiast same słuchawki muszą być lekkie i w prosty sposób regulowane. Cena słuchawek gamingowych może wahać się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

słuchawki gamingowe, zakupy
fot. pixabay.com

Słuchawki dla graczy

Wybór odpowiednich słuchawek gamingowych, mając na uwadze wszystkie wymienione parametry może okazać się dość trudny, dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie propozycję. Mianowicie są to słuchawki HYPERX Cloud II w srebrnym kolorze. Są to słuchawki nauszne, przewodowe. Gwarantują dźwięk przestrzenny w systemie 7.1 oraz czułość na poziomie 98 dB. Pasmo przewodzenia tych słuchawek w najniższej wartości przybiera 15 Hz, co gwarantuje czysty dźwięk, bez żadnych zakłóceń. Wielokierunkowy mikrofon o czułości -39 dB oraz paśmie przewodzenia 50-18000Hz pozwoli Ci z kolei na swobodną i dokładną komunikację z kolegami z teamu.

Słuchawki posiadają klasyczne złącze Mini Jack 3,5 mm wraz z kablem o zasięgu aż 3 metrów. Pozwoli Ci to na spokojną grę, bez konieczności bliskiego kontaktu z ekranem. Słuchawki poza tym, że prezentują się imponująco w srebrnej kolorystyce, posiadają ponadto wysokiej jakości wykończenie materiałem skóropodobnych, zapewniającym wysoki poziom komfortu oraz wentylacji powietrza. Ich cena to 379 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here