Jaką lokówkę wybrać?

0
816
zakupy, lokówka, loki
fot. pixabay.com

Kręcone włosy to marzenie wielu kobiet. Subtelne loki nadadzą nie tylko klasy i charakteru, lecz także pewności siebie. W zależności od lokówki każdy skręt może być inny. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie takiego urządzenia, by spełniało wszystkie Twoje wymagania.

Dzięki lokówce możemy sobie pozwolić na ułożenie ulubionej fryzury. Mogą to być duże fale, delikatne loki albo gęste sprężynki. Wszystko zależy od tego jaką lokówkę wybierzemy. Poza samym efektem skrętu, należy zwrócić uwagę na inne istotne parametry lokówki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lokówki?

Idealny skręt osiągniemy wybierając lokówkę o odpowiedniej średnicy. Dostępne są od 15 do 38 milimetrów. Im mniejsza średnica tym mniejsze loczki, zaś im grubsza tym luźniejsze uzyskamy fale. Ważnym elementem lokówki jest też powłoka, z której wykonany jest wałek. Powinna być bezpieczna dla naszych włosów, dlatego najlepiej wybrać powłokę ceramiczną, teflonową, tytanową lub turmalinową.

Przy zakupie dobrej lokówki należy zwrócić uwagę na temperaturę jaką osiąga urządzenie. Ze względu na kondycję włosów, niezmiernie ważne jest przystosowanie do nich odpowiedniej temperatury. Mianowicie, jeżeli włosy są delikatne i cienkie, warto aby lokówka nagrzewała się do jak najniższej temperatury, np. do 150 stopni Celsjusza. Jednak jeśli mamy grube, zdrowe i mocne włosy możemy sobie pozwolić na temperaturę nawet 200 stopni. Dobrze, by lokówka posiadała regulację temperatury, w ten sposób same będziemy mogły ją dopasować.

zakupy, lokówki, loki
fot. pixabay.com

Dużą rolę w wyborze lokówki odgrywa jej moc. Im jest ona większa, tym szybciej nasze urządzenie się nagrzeje. Warto, aby lokówka posiadała funkcję jonizacji. Odpowiada ona za wygładzenie struktury włosa oraz zapobiega elektryzowaniu. Dodatkowo sprawia, że nasze włosy stają się miększe i błyszczące.

Rodzaje lokówek

Wyróżniamy cztery główne rodzaje lokówek. Każda z nich wygląda i działa inaczej. Najbardziej nam znana to lokówka tradycyjna. Posiada ona klasyczny wałek z klipsem, który przytrzymuje włosy podczas stylizacji. Za jej pomocą wszystkie loki są o równym skręcie. To my decydujemy jaką objętość i kształt chcemy uzyskać.

Kolejna to lokówka stożkowa. Jest ona podobna do klasycznej, jednak posiada zwężenie przy końcówce. W ten sposób powstają loki, które są grubsze u nasady i drobniejsze na końcach. Uzyskane skręty wyglądają bardzo naturalnie i kobieco. Jednak ze względu na brak klipsa wymaga ona znacznej wprawy w użyciu. Lokówka spiralna wyróżnia się natomiast charakterystycznym kształtem. Posiada spiralny wałek, który pozwala stworzyć precyzyjne loki.

zakupy, lokówki, włosy
fot. pixabay.com

Lokówka automatyczna samodzielnie kręci włosy. Jest ona znacznie łatwiejsza w użyciu, gdyż nie potrzebuje naszej pomocy. Dzięki temu nie musimy obawiać się oparzeń rąk czy skóry głowy. Plusem jest także fakt, iż lokówka zakręca każde pasmo włosów w identyczny sposób. Jest to świetny gadżet, dzięki któremu w szybkim czasie wyczarujemy cudowne skręty.

Do jednoczesnego kręcenia mokrych włosów przeznaczona jest suszarko-lokówka. Jest to świetna opcja dla zaoszczędzenia naszego czasu. Jej zadaniem jest nadanie objętości i stworzenie dużych fal. Główną rolę w tym urządzeniu stanowi siła nawiewu. Dodatkowo funkcja zimnego powietrza sprawi, że nasza fryzura będzie trwalsza oraz lepiej ułożona.

Jaką lokówkę kupić?

Piękne, subtelne i duże fale możemy osiągnąć dzięki lokówce Remington ProLuxe CI9132. Średnica 32mm pozwala na uzyskanie imponujących loków. Jej antypoślizgowa powłoka wykonana z ceramiki doskonale utrzyma pasma włosów podczas pracy. Moc 46W sprawia, że urządzenie po chwili od włączenia gotowe jest do użycia. Technologia OPTIheat świetnie nagrzewa wałek i utrwala wykonaną fryzurę. Lokówka posiada regulację temperatury oraz podświetlany wyświetlacz LCD. Kosztuje 159 złotych.

Decydując się na automatyczną lokówkę warto wziąć pod uwagę Babyliss Rose Blush Curl 2664PRE. Jest to precyzyjny produkt, który bez naszego wysiłku zrobi nam cudowne loki. Lokówka posiada naprzemiennie kierunki kręcenia. Pozwala to na uzyskanie pięknych i naturalnych loków. Jej ceramiczna powłoka dba o każdy kosmyk naszych włosów. Możliwość regulacji temperatury sprawia, że lokówka jest bardzo praktyczna. Jej atutem jest ponadto cudowny różowy kolor. Urządzenie kosztuje 399 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here