Pomysły na prezent dla dziecka

0
893
zakupy, prezent
fot. pixabay.com

Urodziny dziecka to dla niego wyjątkowy dzień. Taki też powinien być prezent, który sprawi mu radość, a przy okazji okaże się praktyczny. Sprawdź, jakie ciekawe pomysły na prezent dla dziecka przygotowaliśmy.

Okazji do wręczenia dziecku prezentu może być wiele. Urodziny, święta czy dobre wyniki w nauce to tylko kilka z nich. Mimo, że podarunki nie powinny być najważniejsze, dla dzieci (zwłaszcza tych młodszych) mają jednak szczególne znaczenie. Jeśli pragniesz kupić swojemu dziecku prezent, jednak nie masz na niego pomysłu, skorzystać możesz z naszych podpowiedzi.

Smartwatch

Prezentem, który z pewnością ucieszy każde dziecko jest nowoczesny smartwatch. Jest to inteligentne urządzenie, które zapewni mu nie tylko frajdę, ale i bezpieczeństwo. Większość modeli przeznaczonych dla dzieci w wieku szkolnym wyposażone jest w nadajnik GPS. Dzięki niemu w prosty sposób zlokalizujesz miejsce, w którym aktualnie znajduje się Twoja pociecha. Smartwatche dla dzieci posiadają także przycisk SOS, który natychmiast informuje rodzica o potencjalnym niebezpieczeństwie. Łączność zapewnia dedykowana aplikacja, którą instaluje się na smartfonie. Jest to zatem bardzo praktyczny prezent, z którego skorzysta zarówno dziecko, jak i rodzic. Ceny smartwatchy nie są wygórowane i sięgają około 150 złotych w zależności od liczby posiadanych funkcji.

fot. unsplash.com

Deskorolka elektryczna

Ciekawym pomysłem na podarunek może być elektryczna deskorolka. Stanowić może nie tylko źródło dobrej zabawy, ale też formą podróżowania na krótkich dystansach. Dzięki niej Twoje dziecko bezpiecznie dotrze do szkoły, a dzięki kompaktowym rozmiarom bezproblemowo będzie mogło ją przechowywać i przenosić. Urządzenia te idealnie sprawdzą się jako prezent dla dziecka, zarówno w wieku szkolnym, jak i młodzieży. Ceny deskorolek elektrycznych różnią się w zależności od posiadanych przez nie parametrów.

Jeśli chcesz postawić na dobrej jakości sprzęt, zwróć uwagę na moc silnika, maksymalną prędkość jazdy oraz czas ładowania baterii. Przy wyborze deskorolki elektrycznej istotna jest także informacja dotycząca rozmiaru kół, maksymalnego dystansu możliwego do pokonania na jednym ładowaniu oraz maksymalnego dopuszczalnego obciążenia. Solidnej jakości deskorolka elektryczna to koszt około 1000 złotych.

Gry planszowe

Bardzo dobrym pomysłem na prezent będą również gry planszowe. Pozwolą one na rozwój wyobraźni i dobrą zabawę małego dziecka oraz na poszerzanie wiedzy i umiejętności strategicznych u dzieci nieco starszych. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju gier planszowych. Niektóre z nich potrafią bowiem dostarczyć wielu praktycznych informacji w prosty i zabawny sposób. Planszówki świetnie sprawdzą się jako pomysł na rodzinne spędzanie wolnego czasu. Ich ceny wahają się w okolicach kilkudziesięciu złotych.

Rower

Nauka jazdy na rowerze to nieodłączny element rozwoju każdego dziecka. Jeśli chcesz zadbać o odpowiednią koordynację ruchową swojej pociechy, rower będzie idealnym wyborem. Przy jego zakupie uwagę należy zwrócić przede wszystkim na płeć i wiek małego rowerzysty. Inne rowery przeznaczone są bowiem dla dzieci w wieku 3 lat, a zupełnie inne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Warto postawić na sprzęt z regulowanymi elementami, dzięki czemu dostosuje się wysokość siodełka oraz kierownicy do aktualnego wzrostu dziecka [czytaj więcej].

zakupy, rower biegowy
fot. pexels.com

Głośnik mobilny

Sprawdzonym pomysłem na prezent dla nastoletniego dziecka jest także przenośny głośnik Bluetooth. Z pewnością znajdzie on zastosowanie podczas spotkań ze znajomymi. Przydać może się również podczas rodzinnych wycieczek lub grillowania w ogrodzie. Przy zakupie takiego urządzenia zwróć uwagę przede wszystkim na jego moc oraz pojemność baterii. Ta powinna zapewniać przynajmniej kilka godzin nieprzerwanej gry.

Nowoczesne głośniki mobile zapewniają dźwięk krystalicznej czystości oraz mocny bas, podbijający muzykę. Przy zakupie sprawdź także jakie dodatkowe opcje posiada urządzenie. Dobrze, by wyposażone było w Wi-Fi oraz NFC umożliwiające komfortowe łączenie się ze smartfonem. Wodoodporność zapewni z kolei ochronę przed przypadkowym kontaktem z wodą lub inną cieczą. Ceny głośników bezprzewodowych nie są wygórowane. Solidny sprzęt otrzymać można nawet w granicach 100 złotych.

Czytaj również: Jaki prezent dla niego? Sprawdź nasze propozycje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here