Najlepsze gry planszowe dla dzieci

0
806
zakupy, gry planszowe
fot. pixabay.com

Zastanawiasz się nad wyborem prezentu dla swojego dziecka z okazji jego urodzin? Idealnym rozwiązaniem będą gry planszowe! Nie tylko zapewnią mu doskonałą zabawę, ale też umożliwią rozwijanie wiedzy. Sprawdź, na które z nich warto postawić.

Gry planszowe cieszą się od lat niesłabnącą popularnością. Wielu rodziców zachęca wręcz swoje dzieci do takiej formy spędzania wolnego czasu, odciągając je od ekranów smartfona czy telewizora. Planszówki to świetna rozrywka dla całej rodziny oraz możliwość wspólnego spędzania czasu w ciekawy sposób.

Dostępnych jest wiele interesujących gier planszowych, które potrafią wciągnąć na wiele godzin. Poza tradycyjnymi takimi jak chińczyk czy monopoly, znaleźć można jednak wiele innych, które zainteresują każde dziecko. Postanowiliśmy przyjrzeć się im z bliska i wybrać dla Was kilka najciekawszych.

zakupy, gry planszowe
fot. pixabay.com

Alexander, gra planszowa Gorący ziemniak junior

Jeśli szukasz ciekawej i zabawnej gry planszowej dla Twoich dzieci w wieku od 3 do 7 lat, świetnym rozwiązaniem będzie Gorący ziemniak junior. Jest to planszówka, która wciągnie nie tylko dzieci. Jej zasady są dość proste. Otrzymujesz pytanie z karty i musisz na nie jak najszybciej odpowiedzieć, zanim upłynie Twój czas i sparzysz się ziemniakiem. Jest to gra dwuosobowa, w której skład wchodzą: plansza, Gorący Ziemniak, 165 kart pytań, 8 pionków, bączek oraz instrukcja. Cena zestawu to około 45 złotych.

Kukuryku, gra planszowa Kim Jestem? Expert

Ciekawą grą planszową dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat jest Kim Jestem? Expert. Uczy ona logicznego myślenia, precyzyjnego formułowania myśli oraz analizowania zdobytych informacji. Gracz zakłada na czoło opaskę z kartą, na której widnieje obrazek. Następnie poprzez zadawane pytania musi odgadnąć w jaką rzecz lub postać się aktualnie wcielił. Gra zapewnia wiele frajdy dzieciom w różnym wieku. W skład zestawu wchodzą: 2 opaski, 52 karty z obrazkami i hasłami, 4 puste karty, pisak suchościeralny oraz instrukcja. Cena gry to około 25 złotych.

Galakta, gra planszowa Catan

Dla nieco starszych dzieci w wieku od 8 do 14 lat idealna okazać się może gra planszowa Catan. Nie tylko rozwija ona wyobraźnię, ale też uczy dzieci myślenia strategicznego. Jesteście pierwszymi osadnikami, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko wznosicie pierwsze osady i budujecie pierwsze drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Handel kwitnie, a osady rozrastają się do miast.

Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę. Pora wprowadzić w życie wasz błyskotliwy plan, licząc przy tym na odrobinę szczęścia! W skład zestawu wchodzą: 19 pól terenu, 6 części ramowych, 18 żetonów z liczbami, 95 kart surowców, 25 kart rozwoju, 6 kart pomocy, 96 pionków, złodziej, 2 podstawki na karty, 2 kostki, almanach oraz instrukcja. Czas trwania rozgrywki to z reguły od 45 do 60 minut. Cena zestawu wynosi około 75 złotych.

zakupy, gra planszowa, Catan
fot. pixabay.com

Granna, gra planszowa Superfarmer mini, wersja podróżna

Dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza podczas długiej podróży będzie gra planszowa Superfarmer mini. Jak sama nazwa wskazuje dotyczy ona tematyki farmerskiej, dzięki której Twoje dzieci (w wieku wczesnoszkolnym) będą mogły poznać wiele zwierząt. Podczas rozgrywki używa się dwóch różnych, dwunastościennych kostek, na których znajdują się wizerunki zwierząt. Rzuty kostkami wskazują jakie karty-zwierzęta gracz może wziąć ze stada głównego. Trafienie na lisa lub wilka oznacza stratę zwierząt, przed czym ochronić może tylko posiadanie dużego lub małego psa. Kolejne zwierzęta zdobyć można dzięki rzutom kostkami lub poprzez wymianę ze stadem głównym. Wygra ten, kto jako pierwszy zgromadzi w swoim stadzie po jednym przedstawicielu każdego gatunku zwierząt. Cena gry to około 20 złotych.

Tactic, gra planszowa Wszystkie państwa świata

Połączeniem dobrej zabawy z nauką będzie gra planszowa Wszystkie państwa świata. Pozwoli ona na rozwinięcie wiedzy geograficznej oraz poznanie wielu nowych państw z całego świata. Jej zasady są bardzo proste. W grze przypisuje się flagi państwom, a następnie odgaduje ich stolice. Aby wygrać, należy zdobyć flagi państw z każdego kontynentu. Planszówka oferuje również wiele ciekawostek dotyczących poszczególnych państw oraz możliwość użycia jokera. W jej skład wchodzą: plansza do gry, 200 kart (195 kart państw i 5 kart kontynentów) oraz 30 pionków (6×5 kolorów). Cena zestawu to około 65 złotych.

Zobacz również: planszowe gry rodzinne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here