Planszowe gry rodzinne – sprawdź, które warto kupić!

0
468
zakupy, planszówki
fot. pixabay.com

Jeśli lubisz spędzać czas wolny ze swoją familią, idealnym pomysłem będą rodzinne gry planszowe. Zapewnią one nie tylko świetną zabawę, ale też poprawią Wasze więzy rodzinne. Przeczytaj i przekonaj się, na które z nich warto postawić.

Planszówki od lat stanowią świetny sposób spędzania wolnego czasu. Pozwalają oderwać się od codziennych obowiązków, zapewniając przy tym dobrą zabawę. Ich atutem jest ponadto możliwość rozwoju umiejętności strategicznych, poszerzanie wiedzy oraz nauka pracy zespołowej. Warto zatem zaopatrzyć się w gry planszowe i w ten sposób spędzać wolne chwile z najbliższymi.

Gry planszowe nie należą do drogich, dzięki czemu ich zakup nie stanowi dużego wydatku. Można dzięki temu wypróbować kilka różnych modeli, urozmaicając tym samym wspólnie spędzany czas. W związku z tym postanowiliśmy przygotować krótki opis kilku planszówek, które naszym zdaniem godne są polecenia. Mamy nadzieję, że przypadną Wam do gustu.  

zakupy, gry planszowe
fot. pexels.com

Trefl, gra rodzinna 5 Sekund, Junior

Dość popularną i cieszącą się pozytywnymi recenzjami grą jest 5 Sekund. Dokładnie tyle czasu masz bowiem na odpowiedź po otrzymaniu pytania z wybranej kategorii. Te dostosowane są do dzieci w wieku wczesnoszkolnym, by bez problemu mogły znaleźć odpowiedź.

Z pewnością bez trudu jesteś w stanie wymienić 3 smaki dżemu – ale czy dasz radę zrobić to pod presją czasu? Masz 5 sekund, a pozostali gracze tylko czekają na Twoje potknięcie! Czas nie jest Twoim sprzymierzeńcem, dlatego mówisz co ci ślina na język przyniesie. Podajesz czasem dziwaczne, czasem śmieszne odpowiedzi, podczas gdy kulki szybko mkną w dół spirali specjalnego czasomierza. Jeśli pytanie sprawia ci kłopot – wykorzystujesz karty „Czasu” lub „Zmiany”. Na żółtej stronie kart znajdują się pytania dla młodszych dzieci, a na czerwonej dla starszych. 5 sekund – szalona i zabawna gra teraz w wersji junior! W zestawie znajduje się 354 karty z pytaniami (łącznie aż 708 pytań!), 18 kart  „Czas”, 18 kart „Zmiana”, 6 pionków, specjalny czasomierz, plansza, pudełko na karty oraz instrukcja. Cena gry to około 65 złotych.

Muduko, gra karciana Wirus

Ciekawą rozrywką o dość popularnej ostatnimi czasy tematyce jest gra karciana Wirus. Sama rozgrywka jest dość prosta, choć wymaga znajomości zasad i przestrzegania panujących reguł. Celem gry jest zdobycie czterech kart zdrowych organów w odmiennych kolorach. Przeszkadzać w tym mogą karty wirusów, które sprawiają, że niezbędna będzie z kolei szczepionka. W grze dostępne są również jokery oraz karty terapii, spośród których każda ma inne zastosowanie. Grać można nawet w sześć osób, a czas gry wynosi około 20 minut. W skład zestawu wchodzi 68 kart oraz instrukcja. Cena gry to około 25 złotych.

zakupy, planszówki, gry karciane
fot. pexels.com

TMToys, gra strategiczna Rummikub Standard

Ciekawą grą łączącą pokolenia jest Rummikub. Jej głównym celem jest pozbycie się wszystkich płytek z liczbami wykładając na stół sekwencje lub ciągi minimum 3-liczbowe. Gra uczy tym samym logicznego myślenia, rozwija umiejętności matematyczne oraz poprawia koncentrację. Jej atutem jest również różnorodność rozgrywki, bowiem nowe rozdanie to nowe wyzwania. W skład zestawu wchodzą: 106 płytek z liczbami (8 zestawów od 1 do 13, w czterech kolorach, 2 jokery), 4 podstawki (tabliczki do umieszczenia płytek) oraz szczegółowa instrukcja gry. Jej cena to około 80 złotych.

Nasza Księgarnia, gra rodzinna Ślimaki to mięczaki!

Inną propozycją gry rodzinnej, która z pewnością przypadnie do gustu Waszym dzieciom jest Ślimaki to mięczaki. Jej zasady są dość specyficzne, bowiem w wyścigu ślimaków wygrywa ten, który będzie najdalej od mety. Otrzymuje się za to przypisaną do pola liczbę punktów. Na początku rozgrywki uczestnicy losują kolor ślimaka, nie informując o tym pozostałych graczy. Dzięki temu do samego końca nie wiadomo kto zwyciężył. Dopiero po ujawnieniu wyniku losowania ogłoszony zostaje zwycięzca. Mięczaki przesuwa się za pomocą kostek z kolorowymi oczkami. Czerwone oczko kostki pozwala zatem przesunąć czerwonego ślimaka lub tego znajdującego się na czerwonym polu. Cena tej wyjątkowej planszówki to około 35 złotych.

Zobacz także: gry planszowe dla dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here