Jakie żelazko wybrać? Sprawdź nasze propozycje!

0
695
zakupy, żelazko
fot. pixabay.com

Żelazko to urządzenie, które gości w każdym domu. To dzięki niemu nasze ubrania są schludne i wyprasowane. Mimo, że jest to stosunkowo proste urządzenie, jego wybór potrafi przyprawić o ból głowy. Przy zakupie należy zwrócić uwagę nie tylko na cenę i moc, lecz także na wiele innych ważnych parametrów.

Kupując żelazko chcemy, aby służyło nam przez lata. Dlatego też na zakup warto poświęcić szczególną uwagę. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju stopy. Powinna być odporna na zarysowania i uszkodzenia oraz smukle przesuwać się po materiale. Wyróżnia się stopy ceramiczne, szafirowe, stalowe, eloksalowe, ceramiczno-tytanowe oraz ceramiczno-turmalinowe.

Moc żelazka odpowiada za nagrzewanie się stopy. Im jest ona większa, tym szybciej urządzenie osiągnie odpowiednią temperaturę. Przyzwoitej jakości żelazko powinno mieć moc nie mniejszą niż 2200W. Popularne są modele parowe, które zmiękczają tkaninę i ułatwiają prasowanie. Dodatkowo są bardzo lekkie i komfortowe w użyciu. Bezpieczeństwa nadaje system automatycznego wyłączania. Polega on na zabezpieczeniu urządzenia przed samoistnym zapaleniem. Jest to niezwykle ważne, gdy przez przypadek zapomnimy odłączyć go od zasilania. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów żelazek. Różnią się one wbudowanymi funkcjami, wielkością, wagą oraz podziałem na przewodowe i bezprzewodowe.

zakupy, żelazko
fot. pixabay.com

Żelazko RAVEN EZT002

Jest to poręczne i małe żelazko turystyczne. Posiada moc 1100 W, dzięki czemu świetnie sprawdzi się zarówno podczas dłuższej podróży, jak i w użytku domowym. Jego atutem jest niska masa oraz komfortowa składana rączka. Posiada regulację napięcia, która umożliwia pracę przy różnym napięciu sieci elektrycznej spotykanym za granicą. Pomimo małych rozmiarów żelazko jest bardzo solidne. Posiada funkcję uderzenia pary oraz prasowania w pionie. Ceramiczna stopa i regulacja temperatury doskonale radzi sobie z prasowaniem. Cena żelazka to 80 złotych.

Żelazko Beko SIM3124D

Jest to praktyczne, biało-turkusowe żelazko firmy Beko, które poradzi sobie z każdym materiałem. Dzięki mocy 2400W szybko się nagrzewa i po chwili gotowe jest do pracy. Funkcja pary sprawia, że nawet największe zagniecenie nie będzie dla nas problemem. Ciągły strumień pary wynosi do 30 gram na minutę z kolei uderzenie pary to 120 gram na minutę. Ceramiczna stopa żelazka z lekkością porusza się po tkaninie oraz jest odporna na wszelkiego rodzaju zarysowania. Urządzenie posiada tryb automatycznego wyłączania, jak i system bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Dodatkowo wyposażone jest w system antywapienny, blokadę kapania oraz funkcję samooczyszczania. Żelazko jest bardzo proste i komfortowe w użyciu. Solidna rączka, dwumetrowy przewód oraz stabilna podstawa ułatwia prasowanie. Jego standardowa cena wynosi około 130 złotych.

zakupy, żelazko
fot. pixabay.com

Żelazko Tefal Maestro 2 FV1845

Parowe żelazko Tefal posiada funkcję potężnego wyrzutu pary z siłą do 115 gram na minutę oraz stałą produkcję 35 gram na minutę. Pozwala to na łatwe i skuteczne prasowanie nawet wymagających zagnieceń. Zbiornik na wodę jest bardzo pojemny i komfortowy w użytkowaniu. Dodatkowo żelazko posiada blokadę kapania Anti-Drip, która uniemożliwia wyciekanie wody. Dzięki niej unikniemy niepokojących plam na ubraniach. Moc rzędu 2300W pozwala na szybkie nagrzewanie urządzenia. Odporna na zarysowania ceramiczna stopa Easy Gliding świetnie radzi sobie z prasowaniem i doskonale porusza się po ubraniach. Wbudowany system antywapienny chroni natomiast żelazko oraz wydłuża jego wydajność. Jego cena to 160 złotych.

Żelazko Philips GC4566/80

Jest to nowoczesne szare żelazko o znakomitym designie. Jego moc wynosi 2600W. Dzięki temu szybko się nagrzewa, a my możemy zaoszczędzić swój czas. Funkcja wytwarzania pary 50 gram na minutę oraz silnego uderzenia pary 250 gram na minutę umożliwia skuteczne prasowanie. Urządzenie poradzi sobie z każdym zagnieceniem. Posiada blokadę kapania, która dba o niepowstawanie plam. Tytanowa, 6-warstowa powierzchnia stopy z lekkością przesuwa się po tkaninach. Jest odporna na wszelkie zarysowania i uszkodzenia. Dodatkowo żywotność żelazka wydłuża łatwe odkamienianie. Dwumetrowy przewód pozwoli z kolei na swobodne prasowanie. Cena żelazka wynosi 330 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here