Kosiarki i traktorki ogrodowe – sprawdź, na które warto postawić!

0
732
zakupy, kosiarka,
fot. pixabay.com

Prace porządkowe w ogrodzie mogą być wyczerpujące. Zdecydowanie sprawniej i przyjemniej będzie się jednak je wykonywało, dysponując nowoczesnym sprzętem. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem kosiarki lub traktorka ogrodowego, z pewnością przyda Ci się ten poradnik.

Odpoczynek w ogrodzie jest przyjemną i relaksującą formą spędzania wolnego czasu. Niestety, posiadanie przydomowego ogródka poza korzyściami z niego płynącymi, wiąże się również z wieloma obowiązkami. Jednym z nich jest dbanie o nawierzchnię poprzez regularne koszenie trawy. Nowoczesne kosiarki i traktorki ogrodowe mogą jednak sprawić, że ta z pozoru żmudna praca stanie się prosta i przyjemna.

zakupy, ogród, traktorek ogrodowy
fot. pixabay.com

Kosiarki spalinowe

Dużą popularnością od lat cieszą się kosiarki spalinowe. Zapewniają bowiem prostą i szybką pracę bez zbędnego okablowania. Przy wyborze kosiarki spalinowej kierować się należy m.in. pojemnością silnika, szerokością koszenia czy pojemnością kosza. Do pozostałych dość istotnych parametrów zalicza się zakres regulacji koszenia, poziom wytwarzanego hałasu czy pojemność zbiornika na paliwo.

Dobrym wyborem będzie kosiarka spalinowa NAC MEX41-127-1. Dysponuje ona czterosuwowym silnikiem o pojemności 127 cm3 oraz koszem o pojemności 55 litrów. Zbiornik na paliwo posiada z kolei pojemność 0,8 litra. Kosiarka umożliwia koszenie na szerokość 410 milimetrów oraz regulację koszenia od 28 do 68 milimetrów. Generuje również hałas na poziomie 96 decybeli. Urządzenie posiada stalową obudowę, która gwarantuje solidne zabezpieczenie przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz czynnikami zewnętrznymi. Łączna waga kosiarki w czarno-czerwonej kolorystyce to 18,5 kilograma. Jej cena to z kolei 699 złotych.

Wśród kosiarek spalinowych warto wyróżnić także model GREENSO D46-GT150ES Ducar DVO150. Jest to kosiarka wyposażona w wydajny silnik o pojemności 150 cm3 oraz mocy 5 KM. Pojemność kosza na trawę wynosi 55 litrów, z kolei zbiornik na paliwo pomieścić może do 0,8 litra. Urządzenie umożliwia koszenie na szerokość 460 milimetrów oraz regulację koszenia od 25 do 75 milimetrów. Kosiarka generująca hałas na poziomie 96 decybeli, wyposażona została ponadto w elektryczny rozrusznik. Dzięki temu można ją uruchomić w prosty sposób, za pomocą przycisku „start”. Istnieje jednak możliwość uruchomienia jej w tradycyjny sposób, za pomocą rozruchu ręcznego. Łączna waga czarno-czerwonej kosiarki to 31,5 kilograma. Cena wynosi z kolei 1199 złotych.

zakupy, kosiarka, ogród
fot. pixabay.com

Kosiarki elektryczne

W przypadku kosiarki elektrycznej, główne parametry, na które należy zwrócić uwagę przy jej wyborze nie różnią się znacząco od kosiarek spalinowych. Jedną z różnic jest możliwość posiadania przez nie napędu. Umożliwia on prostszą obsługę urządzenia, jednak zwiększa przy tym jego wagę.

Jako dobry przykład podać można kosiarkę elektryczną NAC MEX42-E18. Posiada ona silnik o mocy 1800W, zapewniający płynną i solidną pracę. Kosiarka nie dysponuje jednak napędem eletrycznym. Urządzenie wyposażono w kosz o pojemności 40 litrów oraz możliwość koszenia na szerokość 420 milimetrów. Pięciostopniowy zakres regulacji wysokości koszenia wynosi natomiast od 25 do 75 milimetrów. Kosiarka generuje hałas na poziomie 96 decybeli, natomiast jej waga wynosi 11,8 kilograma. Jej cena to 599 złotych.

Traktorek ogrodowy

Jeśli dysponujesz dużym i przestronnym ogrodem, idealnym rozwiązaniem będzie zakup traktorka ogrodowego. Jest to urządzenie, które pozwoli Ci w komfortowy i profesjonalny sposób zatroszczyć się trawnikiem. Przy wyborze takiego sprzętu należy kierować się przede wszystkim pojemnością silnika i kosza na trawę. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest traktorek BT84B B&S 3125 marki Alpina w czarnym kolorze. Wyposażony został w wydajny silnik Briggs&Stratton PowerBuilt 3125 AVS o pojemności 344 cm3. Posiada on ponadto manualną, 6-biegową skrzynię biegów (5 w przód i 1 w tył), a także 2-nożowy agregat tnący o szerokości 84 cm. 7-stopniowa regulacja wysokości pozwala na koszenie trawy od 25 do 80 milimetrów. Kosiarkę wyposażono ponadto w duży kosz o pojemności aż 200 litrów, co umożliwia długotrwałe koszenie trawy, bez konieczności ciągłego opróżniania. Pracę po zmroku umożliwiają natomiast przednie reflektory. Cena urządzenia wynosi około 6399 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here