Urządzenia i narzędzia niezbędne w każdym ogrodzie

0
377
zakupy, narzędzia ogrodowe
fot. pexels.com

Dbanie i pielęgnowanie ogrodu może stanowić świetny sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Wiosenne i jesienne porządki wymagać mogą jednak dodatkowego sprzętu, który usprawni pracę oraz sprawi, że będzie ona lekka i przyjemna. Sprawdź, jakie urządzenia i narzędzia znajdą zastosowanie w każdym ogrodzie.

Miłośnicy spędzania wolnego czasu w przydomowym ogrodzie lub na ogrodach działkowych za miastem z pewnością potwierdzą, że pielęgnacja i dbanie o to miejsce nie należy do prostych. Zwłaszcza kiedy posiada się przestronny ogród pełen kwiatów, owocowych drzewek czy warzyw. Dla wielu ogrodników zajmowanie się ogrodem jest natomiast pasją oraz szansą na oderwanie się od codziennych obowiązków.

W celu ułatwienia sobie pracy w ogrodzie warto zaopatrzyć się w odpowiednie urządzenia i narzędzia, które nie tylko usprawnią pracę, ale też umożliwią jej dokładne wykonanie. Aby nie zapomnieć o żadnych z nich, przygotowaliśmy dla Was mały poradnik, w którym znajdziecie kilka najbardziej pożądanych akcesoriów ogrodniczych.

Kosiarki do trawy

Jednym z najistotniejszych urządzeń, niezbędnych w każdym ogrodzie jest kosiarka. Pozwala ona na idealne przycięcie trawnika, by prezentował się niczym na boisku piłkarskim. Wyróżnić można kosiarki spalinowe, kosiarki elektryczne, kosiarki akumulatorowe oraz małe traktorki ogrodowe. Te ostatnie idealnie sprawdzą się w przypadku dużych ogrodów, gwarantując komfortowe i szybkie koszenie trawnika.

zakupy, ogród, traktorek ogrodowy
fot. pixabay.com

W przypadku zakupu kosiarek, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na pojemność silnika, szerokość koszenia czy pojemność kosza. Innymi istotnymi parametrami są także zakres regulacji koszenia, poziom wytwarzanego hałasu czy pojemność zbiornika na paliwo (w przypadku kosiarek spalinowych).

Nożyce do żywopłotu

Posiadając w ogrodzie wysoki i gęsty żywopłot, niezbędne będą solidne nożyce. Te podobnie jak kosiarki, podzielić można na spalinowe, elektryczne oraz akumulatorowe. Przy dokonywaniu wyboru nożyc do żywopłotu, uwagę należy zwrócić przede wszystkim na ich moc. W przypadku nożyc akumulatorowych będzie to z kolei pojemność i napięcie akumulatora. Istotna jest także maksymalna długość oraz grubość cięcia i całkowita waga urządzenia.

Godne polecenia są nożyce elektryczne AHS marki Bosch. Idealnie nadadzą się do cięcia żywopłotu oraz cienkich gałązek. Posiadają moc 450W i zapewniają cięcie na długość 60 cm oraz grubość 16 cm. Komfort pracy zapewnia ergonomiczna konstrukcja oraz niewielka, 2,8-kilogramowa waga. W zestawie znajduje się również osłona noża. Cena nożyc elektrycznych tej marki to około 389 złotych.

Nożyce do traw i krzewów

Małe krzewy i rośliny zaleca się przycinać nieco innymi nożycami. Mogą być to zarówno nożyce akumulatorowe, które świetnie sprawdzą się przy stylizowaniu małego żywopłotu, trawy lub cienkich gałęzi, jak i nożyce teleskopowe, które umożliwią Ci m.in. precyzyjne przycięcie gałązek drzewek owocowych.

zakupy, narzędzia ogrodowe
fot. pexels.com

Warto zastanowić się nad zakupem nożyc akumulatorowych ANT 361 marki 4garden. Urządzenie zasilane jest wbudowanym akumulatorem 3,6 V Li-on, 1,3 A, umożliwiającym maksymalny czas pracy wynoszący 45 minut. Z kolei dwa wymienne narzędzia do trawy oraz żywopłotu pozwalają na wykorzystanie nożyc podczas różnych prac ogrodowych. Maksymalna średnica gałęzi, jakie można dzięki nim przycinać to 8mm, długość robocza nożyc do trawy to 7cm, natomiast nożyc do żywopłotu 10cm. Cena urządzenia wynosi około 85 złotych.

Odkurzacze do liście

Niezwykle przydatny w okresie jesiennym będzie również odkurzacz do liści. Pozwoli on na sprawne uprzątnięcie ich nadmiaru, zaprowadzając na ogrodzie ład i porządek. Warto postawić m.in. na spalinowy odkurzacz do liści GREENSO DOS260E. Dysponuje on wydajnością na poziomie 10,5 m3 na minutę oraz workiem o pojemności 45 litrów. Urządzenie posiada funkcję dmuchawy oraz rozdrabniania liści. Umożliwia ponadto regulację prędkości wydmuchu od 70 do 90 km/h. Wysoką wydajność zapewnia mocny, dwusuwowy silnik o pojemności 25,4 cm3, z kolei komfort pracy wygodny pasek na ramię. Cena urządzenia to około 499 złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here