Książki poradnikowe, które warto przeczytać

0
715
zakupy, książki poradnikowe
fot. pixabay.com

Jeśli lubisz czytać książki, które pozwalają Ci dowiedzieć się więcej o sobie lub nabywać nowe umiejętności, z pewnością przeczytałeś w swoim życiu niejeden poradnik. Mamy jednak dla Ciebie kilka nowych propozycji, które w zależności od posiadanego hobby, zaciekawić mogą nie tylko miłośników czytania książek.

Książki poradnikowe pozwalają odkrywać swoją osobowość, lepiej poznawać siebie, ale też uczą nowych umiejętności. Wiele osób sięga po książki tego typu, by poszerzyć wiedzę na temat posiadanego przez siebie hobby. Książki o tematyce poradnikowej świetnie sprawdzą się zatem jako prezent dla najbliższych.

Postanowiliśmy przygotować kilka propozycji książek poradnikowych, które okazać się mogą przydatne zarówno dla Ciebie, jak i Twojej rodziny bądź przyjaciół. Być może stanowić będą udany pomysł na podarunek z okazji urodzin lub imienin.

Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny

Jeśli Twoim ulubionym zajęciem jest pielęgnacja i uprawianie roślin, z pewnością zakochasz się w książce Małgorzaty Augustyn, Plant Power. Jak wychować szczęśliwe rośliny. Dzięki niej rozwiniesz swoją wiedzę na temat funkcjonowania i potrzeb roślin, co sprawi, że staniesz się specjalistą w swoim fachu.

Trafiają do naszych domów różnymi drogami: kupione, bo zachwyciły na wystawie sklepu ogrodniczego, urzekły na zdjęciu czy pozazdrościliśmy dorodnego okazu znajomym. Albo przynieśli je przyjaciele w prezencie – na nowe mieszkanie, urodziny…

Ale rośliny to nie element wyposażenia, tylko żywi współlokatorzy naszych domów, nasze zielone towarzystwo, o które trzeba zadbać: znaleźć im dobre miejsce, zatroszczyć się o właściwą temperaturę, wilgotność powietrza, odpowiednie podlewanie, nawożenie. Sprawić, by chciały u nas rosnąć, byśmy mogli cieszyć się z nowo wypuszczonych listków, pędów czy kwiatów. 

Jeśli nie czujecie się pewni w roli opiekunów swoich roślin i chcecie zrobić wszystko, by były z wami szczęśliwe, sięgnijcie po Plant Power. Ponad 80 gatunków najpopularniejszych gatunków roślin spotykanych w naszych mieszkaniach. Opisy oraz zasady pielęgnacji. – opis pochodzi od wydawcy. Cena książki to około 25 złotych.

zakupy, książki
fot. pixabay.com

Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota?

Dobrym pomysłem na prezent dla dziecka może być książka Magdy Firlej-Oliwy, Jak mądrze zadbać o swojego psa i kota? Stanowi ona centrum wiedzy na temat czworonożnych pupili, ich zachowań oraz potrzeb. Będzie to zatem świetne wprowadzenie dla pociechy (i nie tylko) przed pojawieniem się w domu nowego członka rodziny.

Młody czy starszy? Smakosz czy miłośnik dań wszelakich? Kanapowiec czy nieustraszony odkrywca? Każdy czworonożny pupil potrzebuje miłości wyrażanej nie tylko w smaczkach i głaskach, ale też troską o jego zdrowie. Twój ulubieniec także.

Pomoże ci o nie zadbać Magda Firlej-Oliwa – lekarka weterynarii z pasją, która przekaże ci swoją wiedzę i rozwieje twoje wątpliwości. A to wszystko w oparciu o prawdziwe historie z codziennej praktyki w krakowskiej lecznicy. Ta książka będzie twoim wsparciem na każdym etapie rozwoju zwierzęcia: od malucha do seniora. Odwdzięcz mu się za nieustanne towarzystwo, oddane spojrzenie i wierne serce – zadbaj o jego zdrowie! – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 29 złotych.

zakupy, książki poradnikowe
fot. pixabay.com

Sęk w tym. Stolarka dla początkujących

Idealnym prezentem dla młodego majsterkowicza oraz nieco bardziej doświadczonych pasjonatów obróbki drewna będzie książka Kasi Sawko, Sęk w tym. Stolarka dla początkujących. Dzięki niej dowiesz się m.in. w jaki sposób ze starych mebli uczynić prawdziwe dzieła sztuki poprzez odpowiednią renowację. Nauczysz się również wielu innych praktycznych umiejętności, które z pewnością przydadzą Ci się w życiu codziennym.

Kontynuacja książki „Wióry lecą” Katarzyny Sawko o renowacji mebli. Podręcznik stolarski dla początkujących – efekt ponad tysiąca warsztatów, które Kasia Sawko wraz z mężem przeprowadzili w całej Polsce. Książka opowiada o życiu w stolarni Wióry lecą i o tym, jak zacząć swoją przygodę z drewnem, bez względu na płeć czy majsterkowe doświadczenia. Znajduje się w niej także 25 instrukcji DIY, m.in. jak zrobić piaskownicę, stolik nocny, stół ogrodowy, podstawkę na laptopa – a wszystko to w łatwej i przystępnej formie! – opis pochodzi od wydawcy. Cena książki to około 29 złotych.

Zobacz również: książki o tematyce biznesowo-marketingowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here