Męski rower miejski – jaki wybrać?

0
791
rower miejski,
fot. pexels.com

Szukasz roweru, na którym będziesz mógł dojeżdżać do pracy lub poruszać się po mieście? Sprawdź, na jakie modele warto postawić w tym roku i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Jeśli nie lubisz stać w korku w piątkowe popołudnia, kiedy natężenie ruchu drogowego sięga zenitu, idealnym rozwiązaniem może być przejście na rower. Pozwala on na swobodne poruszanie się ulicami miasta, a ponadto poprawia nasze zdrowie, dzięki uprawianiu aktywności fizycznej. Rowery miejskie od lat cieszą się dużą popularnością, bowiem pozwalają zaoszczędzić sporo pieniędzy względem podróżowania autem, a poza tym są zdecydowanie przyjaźniejsze dla środowiska.

Zbliża się wiosna, w związku z czym pogoda staje się coraz korzystniejsza do uprawiania aktywności fizycznej. Rodzinne wycieczki rowerowe stanowić mogą świetny sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu. Daj się przekonać na zakup roweru i sprawdź, jakie przyniesie on korzyści dla Ciebie i Twojego zdrowia.

męski rower miejski
fot. pexels.com

Jak wybrać rower miejski?

Szeroki wybór męskich rowerów miejskich sprawia, że nie jest łatwo podjąć ostateczną decyzję. Sporo osób przy zakupie roweru kieruje się jedynie jego wyglądem. Jest to podstawowy błąd, który skutkować może brakiem komfortu jazdy i niedostosowaniem produktu do potrzeb. Na co zatem należy zwrócić uwagę przy zakupie, by móc w pełni cieszyć się z jego możliwości? W pierwszej kolejności sprawdź, jaką ramę posiada dany rower. Tyczy się to zarówno jej wysokości (wysoka i niska), jak i materiału, z którego została wykonana. Następnie zwróć uwagę na wagę roweru, bowiem im będzie ona mniejsza, tym lepiej będzie się nim kierowało i sprawniej podróżowało.

Duże znaczenie ma ponadto rozmiar roweru i rodzaj napędu. Pierwszy z parametrów zależny jest od wzrostu użytkownika, z kolei drugi umożliwi Ci dostosowanie pracy roweru do Twoich potrzeb. Rowery miejskie dość często wyposażone są również w dodatkowy bagażnik, umożliwiający przewożenie dzieci w fotelikach. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie kilka modeli męskich rowerów miejskich w różnych wariantach cenowych. Mamy nadzieję, że ułatwią Ci one dokonanie optymalnego wyboru.

Męskie rowery miejskie do 1500 złotych

Szukając męskiego roweru miejskiego, którego cena nie przekracza 1500 złotych warto zwrócić uwagę na rower ELOPS 100 z wysoką, stalową ramą w czarnym kolorze. Posiada on 28-calowe koła i przeznaczony jest dla rowerzystów o wzroście od 165cm do 185cm. Jego łączna waga to z kolei 15,3 kilograma. Jest to rower jednobiegowy, wyposażony w błotniki, osłonę łańcucha i lampki z przodu oraz z tyłu na baterie. Idealnie nada się do jazdy po prostej, równej nawierzchni miejskich ulic. Jego cena to 699 złotych.

Dobrym wyborem będzie również rower Oslo marki BBF w czarnym kolorze. Posiada on wysoką, aluminiową ramę, a jego waga wynosi 17,5 kilograma. Maksymalna dopuszczalna waga rowerzysty to z kolei 120 kilogramów. Rower ten posiada jeden bieg, a wyposażony został ponadto w przednie i tylne oświetlenie. Jego cena to 1245 złotych.

rower miejski, zakupy
fot. pixabay.com

Męskie rowery miejskie do 3000 złotych

Dla nieco bardziej wymagających użytkowników świetne rozwiązanie stanowić może rower miejski HOPRIDER 100 z wysoką, aluminiową ramą i w ciemnogranatowym kolorze. Dostępny jest w trzech rozmiarach: M, L oraz XL (M 160-170cm wzrostu, L 170-185cm, XL 185-195cm). W rozmiarze M waży on 15,8 kilograma i umożliwia jazdę dla rowerzystów o maksymalnej wadze 100 kg. Dzięki aż 21 przełożeniom dostosujesz się do jazdy zarówno po równej, jak i pochyłej nawierzchni. Cena roweru to 1699 złotych.

Jeśli marzy Ci się natomiast rower miejski w nieco bardziej sportowej wersji, pomyśl nad modelem Floater Race 8S Disc Street marki FIXIE Inc. Jest to rower niezwykle lekki, ważący zaledwie 11,9 kilograma, a przy tym bardzo stabilny i wytrzymały. Posiada 8 biegów, pozwalających na dostosowanie stylu jazdy do nawierzchni i kąta nachylenia trasy oraz 28-calowe opony. Odblaski na pedałach oraz przedni i tylny mechaniczny hamulec tarczowy zapewnią Ci z kolei dodatkowe bezpieczeństwo podczas jazdy. Cena roweru to 2659 złotych.

Czytaj również: rowery sportowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here