Najlepsze książki o tematyce rodzinnej i zdrowotnej

0
732
zakupy, książki
fot. pexels.com

Rodzina jest dla Ciebie najważniejsza? Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać o dobre relacje oraz zdrowie najbliższych? Sprawdź, jakie książki z tej tematyki wybraliśmy specjalnie dla Ciebie.

Rodzina i zdrowie to bez wątpienia dwa wzajemnie się uzupełniające elementy, wpływające na szczęśliwe życie. Jeśli pragniesz o nie zadbać, z pewnością zainteresują Cię książki o tej tematyce. Być może dzięki nim otworzysz oczy na wiele istotnych kwestii, z których wcześniej nie zdawałaś sobie sprawy. Zobacz, które książki warto przeczytać, by dowiedzieć się wiele ciekawego odnośnie relacji w rodzinie oraz dbania o zdrowie.

Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne

Codzienność bywa stresująca. Nerwowa atmosfera w pracy, problemy w domu czy brak czasu wolnego dla siebie potrafią wpędzić w zły nastrój i wywoływać negatywne emocje. O sposobach walki ze stresem oraz odnalezienia spokoju w tych dość niepewnych czasach, świetnie opowiada książka autorstwa Ewy Kempisty-Jeznach Chorzy ze stresu. Problemy psychosomatyczne.

Ewa Kempisty-Jeznach pokazuje, jak reaguje ciało człowieka na działania otaczającego nas świata. Stres, zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, zaczynając od powietrza i wody pitnej, a skończywszy na spożywanym jedzeniu, zmieniły nasze zdrowie. Autorka opisuje na przykładach swoich pacjentów codzienną pracę współczesnego lekarza skonfrontowanego z nowym rodzajem chorób, zwanych psychosomatycznymi. Uchyla nam drzwi swojego gabinetu, ukazując, jak za różnymi objawami ciała pacjentów nie skrywa się choroba organiczna, tylko głośny krzyk duszy człowieka.

Tę książkę powinien przeczytać każdy, kto chce zrozumieć, jak działa jego ciało wobec współczesnych wyzwań, i nie chce przeoczyć pierwszych sygnałów psychosomatyki. Konsekwencją niedostrzeżenia tych zmian mogą być bowiem przedłużające się objawy bólowe, zespół wypalenia, a nawet depresja – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 25 złotych.

zakupy, książki
fot. pexels.com

Umysł, ciało, duchowość. Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspektywy psychoterapeuty

W celu pogłębienia wiedzy na temat funkcjonowania organizmu człowieka warto sięgnąć również po książkę Pawła Malinowskiego Umysł, ciało, duchowość. Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspektywy psychoterapeuty. Pozwoli Ci na zrozumienie samego siebie, zachowania ciała i bodźcach płynących z wnętrza duszy. Dowiesz się również wielu praktycznych informacji na temat zasad zdrowego żywienia oraz poprawy wydolności organizmu.

Książka składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest psychoterapii, praktyce medytacyjnej oraz duchowości, druga natomiast prezentuje rzetelną wiedzę na temat konkretnych działań sprzyjających odbudowie zdrowia fizycznego, które są przedstawione w duchu medycyny integracyjnej i oparte na wynikach najnowszych badań. Autor przekonująco wyjaśnia, jak ważne jest zajmowanie się nie tylko własnymi myślami i emocjami, lecz także ciałem. Umysł i ciało stanowią bowiem nierozłączne aspekty jednego systemu.

Poza wskazówkami do pracy nad rozwojem osobistymi w książce znajdują się również informacje dotyczące prawidłowego funkcjonowaniem organizmu, związane m.in. z uzupełnianiem niedoborów składników odżywczych, usuwaniem obciążeń toksycznych, zastosowaniem wybranych ziół, a także diagnostyką i leczeniem boreliozy, która jest bardzo kłopotliwa w rozpoznaniu i leczeniu – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 30 złotych.

zakupy, książki poradnikowe
fot. pixabay.com

Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur

Ostatnią z polecanych książek jest Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur autorstwa Nicoli Schmidt. Dzięki niej dowiesz się jakich błędów nie popełniać podczas wychowywania dzieci oraz w jaki sposób robić to prawidłowo. Autorka kładzie nacisk na spokojną rozmowę z dziećmi oraz dostrzeganie w nich zalet, zamiast ciągłego doszukiwania się wad.

Badania jednoznacznie dowodzą, że krzyki i kary są nieskuteczne, poza tym sprawiają, że dzieci nie potrafią odnaleźć się we współczesnym świecie. I choć większość z nas zdaje sobie z tego sprawę, to zdarza się, że nie jesteśmy w stanie opanować emocji i wybuchamy.

Jak sobie z tym poradzić? Pomoże ci w tym Nicola Schmidt – wykładowczyni, dziennikarka naukowa i autorka bestsellerów o rozwoju dziecka. Przekazała już tysiącom rodziców, jak w sposób empatyczny i pełny ciepła nawiązać kontakt z dzieckiem i samym sobą – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 30 złotych.

Zobacz również: Biografie, które warto przeczytać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here