Odzież do biegania dla mężczyzn – sprawdź, jaką wybrać!

0
670
strój sportowy, zakupy
fot. pixabay.com

Planujesz rozpocząć przygodę z bieganiem? Zastanawiasz się, jak postawić pierwszy krok w drodze do poprawy zdrowia i sylwetki? Zacznij od zakupu odzieży sportowej! Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy jej wyborze, by czuć maksymalny komfort podczas treningów.

Na przygodę ze sportem nigdy nie jest za późno. Jeśli podjąłeś decyzję o rozpoczęciu treningów, pierwszy ważny krok już za Tobą. Zanim jednak zaczniesz swoją aktywność fizyczną, powinieneś zatroszczyć się o odpowiedni strój do biegania. Podstawą są wygodne i lekkie buty sportowe. Pozwolą Ci one na dobrą amortyzację podczas biegu, zapewniając przy tym wysoki komfort. Dzięki odpowiednio dobranemu obuwiu znacząco zniwelujesz ponadto ryzyko odniesienia kontuzji.

Strój sportowy jest jednak równie istotny, jak dobre buty. Powinien być dostosowany do aktualnej pogody, by zapewniać ciału należytą temperaturę. Istnieje niepisana zasada, głosząca, że strój do biegania powinien składać się z kilku warstw (w chłodniejsze dni), by bez problemu można je było zdjąć w trakcie ćwiczeń. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością, bowiem przegrzanie organizmu może być równie złe w skutkach, co jego wyziębienie. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji męskiej odzieży do biegania na różne warianty pogodowe. Mamy nadzieję, że pomogą Ci one w wyborze.

zakupy, strój sportowy
fot. pixabay.com

Strój do biegania zimą

Kiedy temperatura powietrza spada poniżej zera stopni, należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu ciała przed chłodem. Niezbędna będzie zatem kurtka sportowa, bluza do biegania oraz koszulka termoaktywna. Powinny być one wykonane z „oddychającego” materiału, który zapewni odpowiednią wentylację powietrza, utrzymując przy tym wystarczająco dużo ciepła. Ważne jest również, by taki strój był wygodny i nie ograniczał ruchów. Dobrym rozwiązaniem w przypadku kurtek może być materiał wykonany z mieszanki poliestru i poliuretanu.

W przypadku dolnej części ciała, w mroźne dni sprawdzą się ocieplane spodnie lub legginsy. Podobnie jak w przypadku kurtki i bluzy, powinny być wykonane z przewiewnego materiału odprowadzającego wilgoć. Mogą być one zatem stworzone w znacznym stopniu z poliestru z domieszką lyocellu i elastanu. Ważne, by poza odpowiednim dogrzaniem nóg zapewniały także wysoki komfort w trakcie biegu. W zimowe dni pamiętać należy ponadto o ciepłych skarpetach, rękawiczkach, czapce i szaliku lub kominie na szyję. Pozwoli to w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko zachorowania.

Strój do biegania wiosną/jesienią

Kiedy temperatura na zewnątrz jest dodatnia, można zrezygnować z części garderoby przeznaczonej do biegania zimą. Mimo to, należy pamiętać o ubieraniu się „na cebulkę”. Pozwoli to wraz z lepszym dogrzaniem mięśni na zrzucenie z siebie części odzieży. Kurtkę sportową zastąpić może koszulka do biegania na długi rękaw. Dzięki ciepłemu i przewiewnemu materiałowi zapewni Ci odpowiednią wentylację ciała i odprowadzanie na zewnątrz wilgoci. Nie powinna to być jednak koszulka wykonana z bawełny, która wchłonie pot, stając się przez to ciężką i przylegającą do ciała. Lepiej postawić na te specjalnie przygotowane dla sportowców, które wykonane są z poliestru i elastanu.

zakupy, strój sportowy
fot. pixabay.com

Wiosną lub jesienią świetnie sprawdzą się ponadto legginsy do biegania lub spodnie sportowe. Dzięki lekkiej, przewiewnej i odprowadzającej wilgoć tkaninie zapewnią Ci najwyższy komfort treningu. W tym przypadku również sprawdzą się te wykonane z poliestru wraz z dodatkiem elastanu.

Strój do biegania latem

Najprościej sprawa wygląda podczas biegania w ciepłe, słoneczne dni. Wówczas zaopatrzyć się należy jedynie w krótką koszulkę i spodenki. Termoaktywna koszulka męska powinna bardzo szybko i sprawnie odprowadzać nadmiar wilgoci, zapewniając przy tym dobry przepływ powietrza. Dobrym wyborem będzie koszulka do biegania Kiprun Light dostępna w kilku wariantach kolorystycznych. Wykonana została w przedniej części w 60% z poliestru, natomiast w 40% z poliamidu. Na plecach w całości wykonana została natomiast z poliestru. Zapewnia tym samym wysoką swobodę ruchów i utrzymanie suchej skóry podczas całego treningu. Jej cena to 55 złotych.

Krótkie spodenki zapewniać powinny przede wszystkim swobodę ruchów i odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Tutaj także sprawdzi się mieszanka poliestru i elastanu, zapewniająca komfort i elastyczność. Spodenki powinny być ponadto lekkie i mieć możliwość regulacji szerokości w pasie za pomocą ściąganych sznurków.

Czytaj również: smartwatche męskie do 500 złotych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here