Torby papierowe do twojego sklepu – kilka porad ws. asortymentu zakupowego

0
561
Torby papierowe

Ekologiczne opakowania na żywność i zakupy to nie tylko moda, ale również istotny element troski o środowisko. Dlatego coraz więcej sklepów rezygnuje ze sprzedawania torebek foliowych, wybierając ich ekologiczne odpowiedniki. Do najpopularniejszych należą torby papierowe, które są niezwykle pomocne w pakowaniu zakupów spożywczych, odzieżowych, kosmetyków oraz licznych innych. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat toreb papierowych – dowiesz się jaki ich rodzaje możesz zamówić do swojego sklepu oraz w czym tkwi różnica pomiędzy dostępnymi modelami.

Torby do pakowania zakupów – najchętniej wybierane

Poszukując toreb praktycznych i komfortowych w użyciu, a także ekologicznych – warto zwrócić uwagę na papierowe egzemplarze. Z pewnością taki rodzaj toreb jest ci znany – nawet z własnego użytku. Są to torby, które coraz częściej można spotkać w różnego typu marketach, zarówno w sklepach spożywczych jak i na przykład budowlanych. Torby te mają kolor brązowy, a ich konstrukcja pozwala na łatwe złożenie (po którym są płaskie niczym tektura).

Ważną cechą toreb papierowych jest płaskie dno, które stabilizuje ułożenie zakupów po ich zapakowaniu, a także przeciwdziała ich przesuwaniu się i nadmiernemu uciskaniu ścianek. Sposób wyprofilowania krawędzi sprzyja właściwemu przenoszeniu obciążenia, dzięki czemu torby te są wytrzymałe i z trudem ulegają zerwaniu. Można korzystać z nich wielokrotnie, bez obaw o bezpieczeństwo przenoszonych wewnątrz zakupów.

Wybierając tego typu torby, warto zwrócić uwagę na obecność ucha i jego kształt, które powinno znajdować się pośrodku długości dłuższej krawędzi. Szczególnie dobrze sprawdzają się ucha płaskie, wpasowane w kształt toreb.

Ekologiczne opakowania jednorazowe

Wiele sklepów poszukuje również opakowań jednorazowych, w które będzie można zapakować różnego typu produkty wymagające odizolowania od reszty. Dotyczy to na przykład pieczywa, owoców, a także słodyczy, które często pakujemy właśnie w jednorazowe pojemniki papierowe.

Znajdują one także zastosowanie w lokalach gastronomicznych oraz branży piekarniczej, gdzie często pakuje się w niej kanapki i różnego typu przekąski. Dostępne opakowania jednorazowe papierowe są dość zróżnicowane – najlepiej wypadają te wykonane z papieru pofałdowanego oraz wyposażone w przezroczyste okienko. Pozwala ono zobaczyć co znajduje się w środku bez konieczności ich rozwierania.

Ekonomiczne i ekologiczne torby papierowy – czyli jak i kiedy zamawiać?

Torby papierowe i opakowania jednorazowe warto zamawiać w dużych ilościach. Ich dostawcy oferują możliwość złożenia zamówień zawierających kilkaset lub nawet tysiąc sztuk. Jest to duże ułatwienie dla wielu sklepów i lokali gastronomicznych, zwłaszcza tych obsługujących każdego dnia znaczną ilość klientów.

Zalety zamawiania większej ilości są ewidentne. Ich cena jednostkowa jest zdecydowanie niższa niż w przypadku zamawiania mniejszej ilości sztuk. Wielu dostawców oferuje możliwość negocjacji ceny w przypadku składania zamówień opiewających na kilka opakowań zbiorczych (po tysiąc sztuk każde). Warto przy tym pamiętać, że torby papierowe i opakowania jednorazowe to elementy nieodłączne i kluczowe w codziennym funkcjonowaniu wielu placówek handlowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here