Jakie książki o turystyce i podróżach warto przeczytać?

0
687
zakupy, książki
fot. pexels.com

Fascynujesz się poznawaniem nowych kultur i miejsc? Lubisz podróżować i zwiedzać nowe kraje? Jeśli tak, to z pewnością zainteresują Cię książki o tematyce turystyka i podróże. Sprawdź, które z nich warto przeczytać, by zyskać inspiracje do kolejnej wyprawy.

Dzięki książkom o tematyce związanej z szeroko pojętą turystyką, wiele można się dowiedzieć na temat obyczajów panujących w innych częściach świata. Stanowią również źródło wiedzy geograficznej, którą później pochwalić się można wśród przyjaciół. Książki o tej tematyce świetnie sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby, która fascynuje się poznawaniem świata oraz odkrywaniem ciekawych miejsc na mapie Polski. Sprawdź, na które książki warto postawić, by dowiedzieć się czegoś interesującego i zyskać pomysł na niezapomnianą podróż.

Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony

Pierwszą z polecanych przez nas książek jest ta autorstwa Agnieszki Kamińskiej. Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony to wspaniała podróż po państwie słynącym z solidnej jakości zegarków, pięknych krajobrazów oraz życzliwych ludzi. Książka pozwala przenieść się na alpejskie szlaki i poczuć tamtejszą wolność i spokój. Autorka przekazuje również wiedzę na wiele innych tematów sprawiając, że czytanie książki potrafi pochłonąć na wiele godzin.

Etykieta światowej prymuski przylgnęła do Szwajcarii niczym przekonanie, że po alpejskich łąkach naprawdę hasają fioletowe krowy. Tu bez obaw można zostawić na ulicy niezapięty rower czy napić się wody prosto z ulicznej fontanny. Kiedyś „szwajcarskość” reklamowała produkty wysokiej jakości, dziś to zbiór walorów, takich jak punktualność, innowacyjność czy bezpieczeństwo. Ilość pozytywnych skojarzeń, jakie budzi Szwajcaria, nie dziwi, lecz warto je zweryfikować.

Autorka przemierza alpejskie szlaki, trasy kolejowe oraz wybrukowane uliczki helweckich miast. Odkrywa przed nami ten raj wymyślony; państwo, którego nie ma, choć według legendy zaczęło się… na łące – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 25 złotych.

zakupy, książki
fot. pexels.com

Europa na czterech kółkach

Jeśli marzysz o szalonej podróży autem wzdłuż i wszerz całej Europy, książka Europa na czterech kółkach wydawnictwa Pascal powinna być dla Ciebie lekturą obowiązkową. Pozwoli Ci na odkrycie wielu zapierających dech w piersiach miejsc, które koniecznie należy odwiedzić. Dzięki książce dowiesz się również jak zaplanować trasę, a także otrzymasz gotowe propozycje szczegółowo zaplanowanych podróży.

Nasz przewodnik odkrywa przed Tobą 24 gotowe trasy samochodowe po Europie. Jedne wiodą na daleką Północ, kierują do fiordów Norwegii i na słoneczne wybrzeże Adriatyku, inne prowadzą przez Niemcy, Hiszpanię i Francję na południe do Chorwacji i Grecji. Nie mogło tu zabraknąć takich słynnych traktów, jak Romantyczny Szlak czy Droga Świętego Jakuba.

Uzupełnieniem opisu każdej trasy są adresy wybranych kempingów. Dokładny przebieg proponowanych podróży prezentują szczegółowe mapy, gdzie zaznaczono najważniejsze zabytki, ciekawe miejsca, parki narodowe i krajobrazowe oraz interesujące trasy alternatywne. Wspaniałe zdjęcia inspirują do podróży, a użyteczne informacje przekonują, że nie pozostaje już nic innego, jak tylko wybrać jedną z tras i ruszyć w podróż po Europie – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki wynosi około 40 złotych.

zakupy, książki poradnikowe
fot. pixabay.com

Zanzibar

Świetną propozycją będzie również książka autorstwa Ewy Serwickiej Zanzibar. Miejsce, które w ostatnim czasie stało się wręcz oblegane przez celebrytów i bogatych biznesmenów, jeszcze kilkanaście lat temu nie było tak popularne. Autorka szczegółowo opisuje uroki tej afrykańskiej wyspy należącej do Tanzanii. Pozwól przenieść się zatem na białe, piaszczyste plaże zatapiając w lekturę książki.

Archipelag Zanzibar od lat rozpala wyobraźnię osób poszukujących prawdziwej egzotyki. Miłośnicy zabytków i historii najciekawsze atrakcje znajdą na wyspie Unguja, szczególnie we wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO zabytkowym mieście Stone Town. Amatorzy wypoczynku na plaży i pływania w oceanie docenią kilometrowej długości pasy białego, miękkiego piasku bądź niewielkie urokliwe zatoczki, jakie można znaleźć na wszystkich wyspach archipelagu – fragment opisu pochodzącego od wydawcy. Cena książki to około 20 złotych.

Zobacz również: książki kucharskie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here